.

.

Вода Тест за Полнење, Дигитални Вода за Пиење Тест за Полнење на Вода Метар Пенкало, Вода Метар, Квалитетот на Водата Тест Метар Пијат Следење на Квалитетот за Водат

Вода Тест за Полнење, Дигитални Вода за Пиење Тест за Полнење на Вода Метар Пенкало, Вода Метар, Квалитетот на Водата Тест Метар

Мислење на купувачите:

DEN 198.96
Износ
Залиха

Применливи индустрии : вода лаборатории, CDC, на aquaculture индустрија, болници, базени, апарати за домаќинство допрете квалитетот на водата за тестирање.Притиснете го копчето TEMP може да се префрлат температура метар помеѓу целзиусови степен и centigrade степен.Држете функција : ги Зачувува мерки за полесно читање и снимање.Автоматско исклучување функција : да се исклучи метар по 10 минути на не-се користи за да се зачува батерија.На TDS метар тестер може да се користи во : вода purifiers и филтри, храна (зеленчук, овошје) и пијат мониторинг на квалитетот, базени и бањи, аквариуми, хидропоника итн.производи опис : LCD дигитален TDS метар тестер се користи за тестирање на филтерот за квалитетот на водата чистота, за да се провери ефикасноста на вашата вода.Со цел да бидете сигурни дека секогаш пијат чиста и безбедна вода, TDS метар тестер се препорачува за секое семејство.Карактеристики : TDS метар тестер може да се користи во : вода purifiers и филтри, храна (зеленчук, овошје) и пијат мониторинг на квалитетот, базени и бањи, аквариуми, хидропоника итн.Држете функција : ги Зачувува мерки за полесно читање и снимање.Автоматско исклучување функција : да се исклучи метар по 10 минути на не-се користи за да се зачува батерија.Притиснете го копчето TEMP може да се префрлат температура метар помеѓу целзиусови степен и centigrade степен.Мерки Опсег : 0-9990ppm, со резолуција од 1ppm.Од 1.000 до 9,990 ppm, резолуцијата е 10ppm, означено со пиење x 10image, фабрика калибриран.Применливи индустрии : вода лаборатории, CDC, на aquaculture индустрија, болници, базени, апарати за домаќинство допрете квалитетот на водата за тестирање.Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Shell Материјал : Plastic Main Боја : Жолта, Сива, Црвена како слика (Изборен)Опсег : 0~9990ppm Accuracy : +/-2%Батерија : 2 x 1.5 V LR44 Копчето Мобилен Батерии (не се вклучени)Големина : Прибл. 15.5 x 3 x 1.6 см / 6.1 x 1.1 x 0.6 во Пакет Тежина : 68g ве Молиме погледнете подолу стандард за тестирање на вода 0~50ppm - Висока Чистота на Водата 50~100ppm - Чиста Вода 100~300ppm - Општи Чиста Вода 300~600ppm - вода ќе имаат incrustation скала 600~1000ppm - Лош Вкус Вода Над 1000ppm - Водата не е соодветна за drinking Package се Вклучени : 1 x Вода Qu.

Декларирани својства

Најдобри предлози