.

.

Rokinon RK50M-E 50mm Ф1.2 КАКО UMC Голема Брзина Објектив за Sony (Црна)

Rokinon RK50M-E 50mm Ф1.2 КАКО UMC Голема Брзина Објектив за Sony (Црна)

Мислење на купувачите:

DEN 9096.00
Износ
Залиха

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Леќа карактеристики Rokinon Ултра Мулти-Обложени (UMC) оптичко стакло за остри, јасни слики. 50mm фиксна фокусна должина со отворот спектар на ф1.2-f16. Изградена на 9 леќа елементи во 7 леќа групи.Отстранлив Леќа Худ.Монтажа Тип : Sony Е Дизајниран за mirrorless камери, овој нов Rokinon 50mm Ф1.2 Голема Брзина Леќа е достапна за Sony Алфа E планината, Fuji X планината, Микро Четири Третини и Канон М планината меѓусебно леќа камери.Тоа се одликува со екстра брзо Ф1.2 бленда и врвен оптичка конструкција со 2 внатрешни aspherical објективот елементи.На Rokinon 50mm Леќа, исто така, е удобен и лесен за употреба со мазни фокус прстен, компактни димензии и вклучен монтажни леќа худ.Слика резултати се светли, sharp & јасно со висока резолуција & супер ниска дисторзија.

Декларирани својства

Најдобри предлози