.

.

Fielect Вратило Спојка 8мм да 8мм Понесе L35xD25 Флексибилни Спојка Заеднички за Серво Зачекори Мотор

Fielect Вратило Спојка 8мм да 8мм Понесе L35xD25 Флексибилни Спојка Заеднички за Серво Зачекори Мотор

Мислење на купувачите:

DEN 2119.20
Износ
Залиха

【Димензија】 - Вратило употреба : 8mm да 8mm/0.31" да 0.31";Вкупната големина : 35x25mm/1.38"x0.98"(L*D);Максимална брзина (rpm) : 16000;Конец големина : M3;Максималниот вртежен момент/Н. m : 12;Номинална torque/Н. m : 6. 【Материјал】 -спојување е направен од алуминиум, на површината се оксидира, и тип isthread држи тесна. 【Карактеристики】- Конектор е да се носат-отпорни, висока цврстина, добри одговорност, супер еластичен вртежен момент може да ги апсорбираат вибрациите, погоден за големи пренос на вртежен момент. 【Функција】 -Флексибилни Спојка Заеднички пренесува вртежен момент додека сузбивање систем вибрации и адаптација на неусогласеност да се заштитат другите компоненти од штета. 【Апликација】 -вратило couplers се користи главно за CNC машини,серво мотори, вретено, чекор моторни итн.Fielect Алуминиум слива Флексибилни Вратило Coupling Specifications : Бренд : Fielect Shaft употреба : 8mm да 8mm/0.31" да 0.31"Вкупна големина : 35x25mm/1.38"x0.98"(L*D)Материјал : алуминиум alloy Main боја : Сребро tone Product опис : 1.Флексибилност на спојување може да се елиминира стресот помеѓу моторот и возите компоненти, и спојување може да се расклопуваат одделно и да се користат во комбинација.2.Едно парче метал пролет цевки, се користат за мал вртежен момент вратило конекција, апсорбира паралелизам, аголна отстапување и вратило крајот царинење преку пролет акција.3.Големиот вртежен момент на спојување апсорбира вибрации, и тоа е широко се користат во кодирање на мали CNC машина алатки и Z-оска спојување на 3 D принтери, кој ја поедноставува тежина на дебагирање.Пакет Содржина : 1 Pcs x Вратило Coupling Note : 1.Големината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето разбирање.2.Вистински производ и бојата на објектот што е прикажано на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ, ве молиме обратете се на вистинскиот производ.3.Ве молиме обрнете внимание на големината на објектот пред да го купите.

Декларирани својства

Најдобри предлози