.

.

Klein Алатки 11057 Жица Машина / Жица Stripper, Тешки Жица Машина Stripper за 20-30 AWG Цврста Жица и 22-32 AWG Заробени Жица

Klein Алатки 11057 Жица Машина / Жица Stripper, Тешки Жица Машина Stripper за 20-30 AWG Цврста Жица и 22-32 AWG Заробени Жица

Мислење на купувачите:

DEN 479.28
Износ
Залиха

Прекини, ленти и циклуси 20-30 AWG Цврсти и 22-32 AWG Заробени жица и чисто shears 6-32 и 8-32 завртки.Прецизност земјата соголување дупки.Силна-грчевито држејќи се за serrated носот за лесно виткање, обликување, и влечење на жица.Дупки за looping и виткање на жица.Произведено во САД.Серпентина пролет овозможува брза авто-отворање на акција.Лесен-за-читање ознаки.Опис на производот Klein-Kurve Жица Stripper и Машина Од Производителот На Klein Алатки 11057 Klein-Kurve Жица Stripper и Машина се справува со 20-30 AWG Цврста Жица и 22-32 AWG Заробени Жица.Тоа карактеристики жица looping и свиткување дупки, силна-грчевито држејќи се за serrated носот лесно да се обликуваат или повлече жица, и затворањето заклучување за лесни за складирање.Еден калем пролет ви овозможува брзо да отворите оваа алатка, а криви се справува со двојно натопи удобност костец ви даде поголема флексибилност да стигнат до тесни места.Kleins Жица Stripper/Машина карактеристики на серпентина пролет за брзо авто-отворање на акција.Силната-грчевито држејќи се за serrated носот овозможува лесно виткање, обликување и влечење на жица.Жица Stripper/Машина има прецизност-земјата соголување дупки и завртка-shearing дупки.

Декларирани својства

Најдобри предлози