.

.

Podoy Жешка Жица Пена Машина за Сечење Работната Маса Алатка за Сечење Пени Сунѓерот Бисер Памук KT Одбор DIY Styrofoam Полистирен Машина Електрично Греење

Podoy Жешка Жица Пена Машина за Сечење Работната Маса Алатка за Сечење Пени Сунѓерот Бисер Памук KT Одбор DIY Styrofoam Полистирен

Мислење на купувачите:

DEN 2087.76
Износ
Залиха

【Пена Машина за Сечење】 : Жешка жица пена машина е професионална топлина машина за сечење за пена, сунѓерот, EPE, лента, KT одбор,Тоа може да се загреваат во неколку секунди.Оваа машина има целосна функција, безбеден и сигурен, едноставна операција.И тоа може да се прилагоди на агол, сечење агол.Во исто време со преклопник, работата е поудобно!. 【Апликација】Особено погоден за изградба, планирање и дизајн единици, рекламирање претпријатие за производство на модел на употреба, наставата модел, мал обем сечење пена, сунѓерот, екструдиран одбор производство. 【Операција】 : Прилагодување на работен агол на вертикален агол уред на правото.Раководителот на прекинувачот е прилагодена на отворен опрема, и да се приспособат на применети температура.Се чека за 3-5 втор веднаш по сечење статии. 【Предупредување】 : ве Молиме бидете сигурни да го исклучите моќ линија инсталација или отстранување на електрични жица пред.Мора да биде во машината целосно ладење состојба на операција. 【Пакетот вклучува】 : 1 Сет на Пена Машина за Сечење,1 x Моќ Кабел,1 x Прирачник.

Декларирани својства

Најдобри предлози