.

.

10 pc EPS Полистирен Венци 12X2 Бела Занает Styrofoam Флорални Прстен

10 pc EPS Полистирен Венци 12X2 Бела Занает Styrofoam Флорални Прстен

Мислење на купувачите:

DEN 1533.60
Износ
Залиха

Со гордост се произведени во САД од страна на Трансилванија трговија на Големо Дизајни.Ние ги користиме само со највисок квалитет 1 lb Богородица EPS Полистирен Пена. 10 бела EPS Полистирен венец прстени.Венци се прибл. 12" во дијаметар и 2" дебела.Внатре отворање на е прибл. 7".Нашите форми се направени од највисок квалитет 1 lb.Богородица EPS Полистирен пена.Совршен за сите ваши Цветни Дизајни и Занает Проекти!Брз и лесен за употреба за било која занает проект.Пена има мазна површина, лесно да се лента, лепак, сјајот, стапче или жица за да се украси.Оваа EPS пена и лесно и цврсто костец цветни стебла, зема, ткаенини, игли и други украси.Тоа е многу полесно да се работи со од хард екструдиран styrofoam венци.Може да биде обоен со вода-базирани занает бои.Користи ниско temp лепак или бела занает лепак.

Декларирани својства

Најдобри предлози