.

.

LVLUOKJ Соларни Радио, AM/FM Чудак Радио Преносни USB Итни Радио со 2000mAh Батерија, LED Светилка, СОС Аларм и Рака Чудак Динамото за Кампување, Патување (Зелено) (Боја : Зелена)

LVLUOKJ Соларни Радио, AM/FM Чудак Радио Преносни USB Итни Радио со 2000mAh Батерија, LED Светилка, СОС Аларм и Рака Чудак Динамото

Мислење на купувачите:

DEN 348.00
Износ
Залиха

Мултифункционален радио : Ова отворено соларни радио не само што може да се користи за слушање на радиото и временските услови, но исто така и како 2000m Ah моќ банка, фенерче и СОС аларм.Тоа е совршен за кампување и патувања и е совршен придружник за итни случаи, пешачење, кампување и ourdoor. 2000m Ah Моќ Банка : Вграден-во 2000m Ah батеријата, радиото може да полнење на мобилни телефони и други уреди преку USB.Не грижете се ако телефонот излегува на моќ во итни случаи.Видови на Извори на Енергија : Мали извит радио има три методи на полнење : соларен погон, рака чудак напојува и USB кабелот напојува.Гарантира напојување во секое време, насекаде.Батеријата може да се замени и е достапна во сите продавници и супермаркети.AM / FM / NOAA Итни Времето Радио : Ова преносни радио поддржува AM / FM / NOAA фреквенции.Не само можете да добиете на временските услови во време за да се избегне лошите временски услови ефекти, но исто така можете да ги слушате вашите омилени радио. (СУМ 520 ~ 1700 KHz, FM 87 ~ 108 MHz, WB 162.400 ~ 162.550 MHz).Бесплатни Цивилна Заштита Покривки : Купи нашиот сончев рака чудак радио и примате Цивилна Заштита Капа, Цивилна Заштита Капа исто така, може да се користи како перница во нормални времиња.Име : Катастрофа Превенција Radio Rated напон : 5 (V)Номинална моќност : 3 (W)Номинална фреквенција : 60 (HZ)Материјал : ABSDimensions : 157*74*53mm Weight : 500g Battery спецификации : 2000m Ah-2999m Ah Applicable луѓе : adults Color : green The пакет содржи : катастрофа превенција radio A катастрофа превенција капи.

Декларирани својства

Најдобри предлози