.

.

Wene Преносни Мини Проектор, Full HD Мулти Формат Далечински Управувач Мултимедијални Проектор за Лаптоп за PC(Црна)

Wene Преносни Мини Проектор, Full HD Мулти Формат Далечински Управувач Мултимедијални Проектор за Лаптоп за PC(Црна)

Мислење на купувачите:

DEN 1572.00
Износ
Залиха

Стерео : Изграден во HIFI стерео звучници, опремен со најновите двојна фан систем, обезбедуваат моќна, извонредно звук, исто така можете да се поврзете надворешни звучници со 3,5 mm/0.5 фт, проекција далечина е меѓу 1. Голем Екран : Овој филм проектор обезбедува прикажување на големината на 0.6 ft Machine Моќ : 50 WWhether за Поддршка на 3 D : Поддршка на Црвени и Сини 3 DWorkin.4 : 1 Trapezoid Корекција : ±15°(Прирачник)Светилка Живот : >30000 Hours Operation Режим : Упатство и Далечински Управувач Operation Projection Технологија : LCDSupport Максимална Резолуција : 1080 PSupport Број на Бои : 16770 KProjection Големина : 32-150in Projector Растојание : Прибл.Голем Екран : Овој филм проектор обезбедува прикажување на големината на 0. Стерео : Изграден во HIFI стерео звучници, опремен со најновите двојна фан систем, обезбедуваат моќна, извонредно звук, исто така можете да се поврзете надворешни звучници со 3,5 mm/0. Компатибилен : Дома проектори, вклучувајќи ги и 1 HD Multimedia Interface, 2 USB, VGA, AV, мемориска картичка и звучен излез, компатибилен со ТВ кутии, Компјутери, таблети, USB флеш дискови, видео игри, медија плеери (музика, видео, TXT), мобилни телефони, итн.Компатибилен : Дома проектори, вклучувајќи ги и 1 HD Multimedia Interface, 2 USB, VGA, AV, мемориска картичка и звучен излез, компатибилен со ТВ кутии, Компјутери, таблети, USB флеш дискови, видео игри, медија плеери (музика, видео, TXT), мобилни телефони, итн.1 во voice output за подобар звук искуство.Мулти Функционални : Овој проектор има инфрацрвениот далечински управувач функција, далечина можат да го контролираат проекторот на било која позиција, поддржува 4 : 3 и 16 : 9 репродукција сооднос, ги поддржува до 1 T мобилни хард диск.Функција : 1.

Декларирани својства

Item Type:
Projector
Material:
ABS + Electronic Components
Physical Resolution:
800 x 480
Brightness:
1500lm
Contrast Ratio:
1000
Screen Ratio:
4
Throw Ratio:
1.4
Trapezoid Correction:
±15°(Manual)
Lamp Life:
>30000 Hours
Operation Mode:
Manual and Remote Control Operation
Projection Technology:
LCD
Support Maximum Resolution:
1080P
Support the Number of Colors:
16770K
Projection Size:
32-150in
Projector Distance:
Approx. 0.8-3.8m / 2.6-12.5ft
The Best Projection Distance:
1.2-2m / 3.9-6.6ft
Machine Power:
50W
Whether to Support 3D:
Support Red and Blue 3D
Workin :

Најдобри предлози