.

.

ThinkPet Куче Вест Оглавник Темперамент -Не се Повлече Пес Подигнат со Рачка за Големи Средни Мали Кучиња Кутре Обука Бегство Доказ Тешки Предната и Задната Клип Удобн?

ThinkPet Куче Вест Оглавник Темперамент -Не се Повлече Пес Подигнат со Рачка за Големи Средни Мали Кучиња Кутре Обука Бегство Доказ

Мислење на купувачите:

DEN 479.76
Износ
Залиха

Дали тие метежот вашиот кучиња меки долго крзно на неговиот/нејзиниот градите?.Грбот е одличен за повик за прошетки, џогирање, пешачење, итн.Не се Повлече Задави Слободни Темперамент - Нашата анти-влечење куче подигнат е специјално дизајнирана со две тешки метали клипови за побезбедно куче прошетки.идеален за спорт, планинарење, лов, или обука.Дали имате тешкотии при повеќето harnesses поставени на вашиот премногу возбуден куче?Дали вашето куче секогаш се лизга надвор од повеќето harnesses или јаки?Дали тие метежот вашиот кучиња меки долго крзно на неговите/нејзините гради?Дали тие некако шега и иритираат него/таа неговиот/нејзиниот underarms?Или тие не направи ништо за да им помогне на одврати влече?Тоа е зошто Think Pet Избега Доказ/Брзо се Вклопуваат Не се Повлече Подигнат доаѓа!Дизајниран за луди енергетски кучиња без гушење нив кога тие се учи да оди на мирен начин!Додека натпреварот поводник е направен од стабилна планинарски најлон јаже и цинк легура клип кука, плус рефлексивни флуоресцентни неонски боја за вас и вашето куче безбедно, се одликува со ултра-удобно поместена рачка, спречување на рацете од добивање на јаже-изгорени, кој е идеален за секојдневна употреба на прошетки или за обука.Мерење на димензија од А до Б.Мерка најголемиот дел од градите.Удобно neoprene поместена врвот рачка за брза контрола.Дали тие некако шега и иритираат него/таа неговиот/нејзиниот underarms?.Употреба на градите прилог клип за да го запрете вашето куче од извлекување на прошетки, совршен за куче обука или кучиња кои имаат тенденција да се повлече.Лесен за Употреба - Оваа кавга-бесплатно надземни подигнат е лесно да се стави на и полетување со нејзиниот брз-ослободување lockable безбедно најлон тока.Ефективни не се повлече дизајн, само да се стави на главата и преку поврзување на врвка за околу стомакот, кој не оди никаде во близина на неговата underarms каде што тоа може да шега и иритираат него, со заварени клип на предниот дел на градите, за поводник да-образовната работа на.Лизгајте го подигнат над вашето куче е главата, тока до тоа, да го прилагодите ремени, и овде и да одите!Го дофати Врвот Рачка за дополнителна контрола.Ефективни не се повлече дизајн, само да се стави на главата и преку поврзување на врвка за околу стомакот, кој не оди никаде во близина на неговата underarms каде што тоа може да шега и иритираат него, со заварени клип на предниот дел на градите, за поводник да-образовната работа on Both пред клип и назад клип се запечатени и направени од nickle обложени steel Durable најлон Оксфорд и поместена со дише мека мрежа перница на предната и вратот straps Comfortable neoprene поместена врвот рачка за брз control Equipped со флуоресцентни ремени, conbined со интегриран рефлексивни ремени.

Декларирани својства

Најдобри предлози