.

.

Ново во 2021 веб-Камера со Микрофон/Privacy Покрие/110 Степен Поглед Агол, Веб Камери USB Апарати за Компјутери, 1080p Камера за Видео Конференција, Настава, Стриминг, Игри

Ново во 2021 веб-Камера со Микрофон/Privacy Покрие/110 Степен Поглед Агол, Веб Камери USB Апарати за Компјутери, 1080p Камера за

Мислење на купувачите:

DEN 1336.80
Износ
Залиха

【Full HD Камера】 1080 P КАМЕРА може автоматски да се оптимизира слики квалитетот и се покажува вистинската боја, одржување на лицето секогаш во добра состојба кога стриминг. 30fps видео изработка на далечинскиот повикувајќи непречено и без одлагање. 【Вграден Микрофон】 Компјутер, Камера вградена во часовник, стерео mics фати жив, природни аудио со нашите Намалување на Шумот и Ехо-Поништува технологии, може автоматски да ја намали мешање на природни бучава, направи вашиот гласовен повик појасна и реализира бариера слободна комуникација.Високо чувствителен микрофон овозможува да се чуе дури и кога се далеку од камерата. 【Веб-камера со Приватноста Покрие】 Стриминг веб-камера со Приватноста покрие ви овозможува да уживате во safe дигитални веб живот кога не е во употреба и да се спречи хакери од шпионирање на вас, ефикасно да се заштити вашата приватност.Веб камера доаѓа со tripod, погодно за вас да се одржи на десктоп камера. 【Plug and Play】 Без дополнителни возачот или софтвер потребен, само место на hd web camera нежно на ТВ или лаптоп, тогаш држете нежно фикс на врвот, конечно, го поврзете камерата и ТЕЛЕВИЗОР или лаптоп со обезбедениот USB кабел.Поддршка на Windows / Mac OS / Андроид / Linux. 【Широка Примена】 Usb webcamfor игри, блогирањето, конференции и во Живо стриминг, широко се работи со Windows 7, Windows 8, Android ТВ, итн, Компатибилен со Facebook, Skype, ПРЕ, You Tube,Грч ,Твитер.И може да се користи како најдобар Божиќ подароци за децата семејство и пријатели.Овој веб камера користете Mstar главниот чип за да се обезбеди стабилен систем.со starlight сензор тоа може да се покаже HD слика во слаба осветленост услови. 1080p HD резолуција, поддржува yuyv, nv12, MJPEG, H. 264 и h.265 vedio формати, приклучок за USB и игра автоматски без возач, тоа е брзо да го инсталирате и лесен за ракување.Specification : Image Sensor : 1/2.7 2 MP Најдобри слика опсег : 1.5-5 метри Леќа : 4.0 MM Кодирање формат : H. 264 MJPEG Видео резолуција : 1920*1080 Видео рамка цена : 30 FPS Микрофон облик : Вграден микрофон Пикап растојание : 5 метри Аудио кодирање формат : PCM Аудио bit rate : 32kbp Големина : 86.8 L*31.5 W*86.8 H(mm) Напојување : USB директна моќ DC5 V Клучни Карактеристики : 1. Светлината на вредноста 2. Plug and play 3. Широко компатибилен 4. Адаптивно слика 5. HD видео повик 6. Live / Web Класа Оптимизација Пакет Листа : 1 X Камера со приватноста маска 1 X tripod Слободно-Возачот Инсталација : 1.Приклучете USB во вашиот компјутер или лаптоп. 2.Компјутерот ќе се инсталира драјверот автоматски. 3.Кога инсталацијата е завршена, можете да остварите видео разговор преку разговор алатка директно.

Декларирани својства

Најдобри предлози