.

.

Челичното Јаже Железнички, Отпорни на Абење V Тип Ритам Ритам Тркала Тешки со 2,5 Mm Заградата за Кревање на Опрема за Движење на Врата и Челичното Јаже Водич Тркала

Челичното Јаже Железнички, Отпорни на Абење V Тип Ритам Ритам Тркала Тешки со 2,5 Mm Заградата за Кревање на Опрема за Движење на

Мислење на купувачите:

DEN 1348.80
Износ
Залиха

Направени од високо‑квалитет најлон материјал.Нема триење искри и силни безбедносни перформанси.Подебели и проширува дизајн, мечка повеќе, се посилно се вчита.Добра отпорност на абење.Погодна за движење на вратата, јажиња водич тркала, кула кран додатоци, широко се користи во различни кревање опрема.Ниска триење, поголема брзина и не е лесно да изгори, високо оптоварување отпор, потрајни, долг живот во ниска температура употреба.Заштита на челичното јаже и да го продолжат работниот век на челичното јаже. (Во споредба со челик макара, тоа може да се продолжи работниот век на челичното јаже од 8 пати).Функција : 1. Ниска триење, поголема брзина и не е лесно да изгори, високо оптоварување отпор, потрајни, долг живот во ниска температура употреба.2. Подебели и проширува дизајн, мечка повеќе, се посилно се вчита.Добра отпорност на абење.3. Заштита на челичното јаже и да го продолжат работниот век на челичното јаже. (Во споредба со челик макара, тоа може да се продолжи работниот век на челичното јаже од 8 пати).4. Направени од високо‑квалитет најлон материјал.Нема триење искри и силни безбедносни перформанси.5. Погодна за движење на вратата, јажиња водич тркала, кула кран додатоци, широко се користи во различни кревање опрема.Спецификација : Предмет Тип : Мило Wheel Material : Nylon Load : Прибл. 200kg/440.9 lb Diameter : Прибл. 50мм/1.97 in Support Дебелина : Прибл. 2.5 mm/0.1 in Application : се Движат врата, јажиња водич тркала, кула кран додатоци, широко се користи во различни кревање опрема Пакет Листа : 1 x Ритам Тркала .

Декларирани својства

Item Type:
Groove Wheel
Material:
Nylon
Load:
Approx. 200kg/440.9lb
Diameter:
Approx. 50mm/1.97in
Support Thickness:
Approx. 2.5mm/0.1in
Application:
Moving door, wire rope guide wheel, tower crane accessories, widely used in various lifting equipment
Package List:
1 x Groove Wheel  :

Најдобри предлози