.

.

Zinoe Qinlu-Синхрони Тркала 2 Инчен V Тип Макара Ролери 304 од не ' Рѓосувачки Челик Лизгачки Портата Тркала Ролери Имајќи Материјал за Ракување и се Движат, 2 парчиња, Мазна

Zinoe Qinlu-Синхрони Тркала 2 Инчен V Тип Макара Ролери 304 од не ' Рѓосувачки Челик Лизгачки Портата Тркала Ролери Имајќи Материјал

Мислење на купувачите:

DEN 429.60
Износ
Залиха

Високо-Материјал : Премиум влакна reinforeced гума, трајни и флексибилни.Точни пренос : без лизгање на работа, има постојана cid.Мазна пренос : тампон, амортизацијата капацитет, ниско ниво на бучава.Високо пренос ефикасност, заштеда на енергија ефект.Pulleys се отстранува за лесна инсталација.Во споредба со другите pulleys, тркало макара поддршка плоча е подебел, тркалата се посилни и носивоста е посилна.Име на производ : V Тип Макара; Инсталација висина : 54mm(2.125 во); Тркало дијаметар : 48mm(1.889 во); Тркало дебелина : 22mm(0.866 во); Ритам ширина : 16 mm(0.629 во); длабочината на Жлебот : 7 мм(0.27 во); Оптоварување : 300 kg (660 Ib); Примена : Генерално се користи како железнички тркала Линискиот Тркала ; големина : 54 x 22mm; Материјали : челик.Пакет Содржина : - 2 x V-Тип Макара. 2 парчиња 2 Инчен V Тип Макара Ролери 304 од не ' Рѓосувачки Челик Лизгачки Портата Тркала Ролери Имајќи за Материјал Ракување и Moving Pulleys се отстранува за лесна инсталација.Во споредба со другите pulleys, тркало макара поддршка плоча е подебел, тркалата се посилни и носивоста е посилна.Не ' рѓосувачки челик производство, рѓа - доказ, корозија - отпорни, надворешна употреба, исто така може да спречи макара корозија.На задебелена челик заграда и тркалото јадро може да се зголеми носивоста.Една мала макара можат да носат 660lb/300kg There се две јаглероден челик топката лежишта во внатрешноста на макара, кој може да го намали триењето на воланот.Макарата врти пофлексибилно и нема бучава.Име на производ : V Тип Pulley Installation висина : 54mm(2.125 во)Тркало дијаметар : 48mm(1.889 во)Тркало дебелина : 22mm(0.866 во)Жлебот ширина : 16 mm(0.629 во)длабочината на Жлебот : 7 мм(0.27 во)Оптоварување : 300 kg (660 Б)Примена : Генерално се користи како железнички тркала Линискиот големина на Тркало : 54 x 22mm Material : steelcolour : Silver Package Содржина : 2 x V-Тип Pulley Only над пакет содржина, други производи кои не се опфатени.Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Декларирани својства

Најдобри предлози