.

.

Сатенски Хаубата Свила Хаубата Со Еластична Врска Бенд Прилагодливи Ремени Коса Хаубата Џамбо Големина За Спиење Сатен Хаубата Еластичен Вратоврска бенд за Женит

Сатенски Хаубата Свила Хаубата Со Еластична Врска Бенд Прилагодливи Ремени Коса Хаубата Џамбо Големина За Спиење Сатен Хаубата Еластичен

Мислење на купувачите:

DEN 239.76
Износ
Залиха

Широка употреба : голем големи џамбо хаубата,со дијаметар : 16.50 инчен,употребливи за долга коса, кадрава коса, плетенка, chrochet хаубата,locs,итн.Добро да се користи и удобно хаубата : Високо еластична мека широк бенд,може да се направи вратоврска и да се направи хаубата цврсто на глава, и ќе може да се прилагоди на повеќето удобно за да вашата глава,широк кожата-frendly бенд, малку ослободени од притисокот на главата.Контрола и заштита на перики : 7cm Широк бенд зафат перики и,совршено се заштити вашата коса.Против пролизгување хаубата : Широк еластичен мека бенд,можете да ги прилагодите и вратоврска бендот со себе, совршено се реши проблемот на хаубата исклучите вашата глава додека спие.Стилски и широко се користи : можете да го користите мека широк долго бендот да се направи една убава лак на челото или на страна, да те направи уникатен; употребно повеќе наврати, спиење, работа,шминка,фитнес,трчање, јога,итн.На свила хаубата за црна жените е огромен дека ќе може да се вклопат многу долга густа коса во тоа.На сатен bonnets може да одговара Повеќе од 20 инчи капчиња faux locs.тоа беше во можност да се вклопи во било кој стил на коса, дури и во плетенки.Нашите жени сатен хаубата има два ремени за да ја прилагодите главата големина за удобно носење.Широк ремени на џамбо сатен хаубата се еластични така што може да се врзуваат околу главата неколку пати, за да се избегнат свила глава заврши е безбеден.Губење на хаубата за спиење е многу безбедна кога спиеш диви и тоа не кога било, да падне.На свила хаубата со еластичен вратоврска бенд може да го намали опаѓањето на косата.Голем сатен хаубата ќе не направи вашата коса се чувствуваат како тоа не може да здив.На свила спиење хаубата е многу удобно да спијат и да се држи коса непроменети.Вие не треба да се грижите за косата ќе замине на вашата перница било повеќе.Оваа свила коса хаубата е луксузен во не само што изгледаат туку и се чувствуваат.Особено со постудено времето што доаѓа, тоа може да се задржи топло во утринските часови.Хаубата за кадрава коса е стилски доволно да се шета низ куќата во текот на денот.Изгледа речиси како една Африканска headdress.На сатен ткаенина се заклучува во влага, го спречува сушењето, frizz, сплит завршува.Преку ноќ спие вашата природна коса не било кршење и ќе спијам удобно.

Декларирани својства

Најдобри предлози