.

.

Скајвокер 2-начин Splitter за Off-воздух и Сателитски сигнали (SKY23302D)

Скајвокер 2-начин Splitter за Off-воздух и Сателитски сигнали (SKY23302D)

Мислење на купувачите:

DEN 215.76
Износ
Залиха

2-Начин splitter за off-воздух и сателитските сигнали.Издржливи, долго-траен дизајн.Диоди раководи и двоен основани.Поминува DC & IR од излези на текст (но не ќе помине DC од влез до излез).Отпорност : 75 Ohms RFI : 120d B Потребни за разделување LNBF сигнали.На оваа високо-квалитетни splitter се одликува со исклучително отпорни, долготрајни дизајн.На диоди раководи, dual земјата единица поминува DC и МО од излези на текст (но не ќе помине DC од влез до излез).Кога се користи на сателитска ТВ систем, тоа може да се користи во врска со/по примачот да се подели сигналот за повеќе поврзани Телевизори.

Декларирани својства

Најдобри предлози