.

.

Г-дин Директни 602-718-C Мраз Стакло Бродот да Потоне Тапа и Pop-Up се Исцеди во Хром, 718

Г-дин Директни 602-718-C Мраз Стакло Бродот да Потоне Тапа и Pop-Up се Исцеди во Хром, 718

Мислење на купувачите:

DEN 4624.32
Износ
Залиха

СОВРЕМЕНИОТ СТИЛ – Матирано, он-обоени стакло го прави драматична изјава, во овој циркулар садови; презентирање мека, проѕирен, природно атрактивен изглед.КАРАКТЕРИСТИЧНА ИНСТАЛАЦИЈА – Одмор на суета, стакло бродот да потоне привлекува внимание како уметничко дело, како и функционален елемент од бања; на брилијантност на стакло е нешто да ги гледаат.СВОЈСТВЕНИ ИЗДРЖЛИВОСТ – Калено стакло, тешки и густи, нуди силни, хигиенски, не-porous површина; дамка-отпорни, отпорни на топлина, и мирис кои се отпорни.На Г-дин Директни 602 ансамбл е карактеристична спарување на бродот-потоне и брод-тапа.Сите Г-дин Директни стакло брод тоне се создадени од дебел, калено стакло, што ги прави помалку подложни на оштетувања од висока температура.Нивните не-porous, полиран површината е исклучително атрактивен и санитарно - природно отпорни на дамки, мириси и промена на бојата.Овој модел е uncolored проѕирен стакло, матирано на својата надворешност и високо полиран на нејзината внатрешност.Со вкупна мерење на 16-1/2 во.x 16-1/2 во.x 5-3/4 in., тоа ќе бара минимум-ширина кабинетот на 18 инчи.На 718-C брод-стил тапа карактеристики целосно тестирани, супериорен квалитет, цврсти-месинг компоненти.Овој сингл-се справи со модел е tallest нуди во својата класа, стои во 13-3/8 инчен висина со 4-3/4 инчен spout дофат.Се одликува со хром финиш над својот цилиндрични дизајн и доаѓа со појавување на baseplate.На прачка-стил рачка на врвот на колоната swivels нагоре-надолу или лево и десно, да се контролира двете вода за притисок и температура; додека керамички дискови касети обезбеди долгорочна сигурен операција.На славина е изградена без да се доведе и да е во согласност со NSF (National Канализација Фондација) стандарди, Безбедна Вода за Пиење Дело, c UPC (Униформа Водовод Законик на Соединетите американски Држави и Канада), на АДА (Американска Хендикеп Акт) и го носи EPAs Water Sense етикета.Во прилог на 718 тапа, овој ансамбл вклучува специјално дизајнирани, pop-up мозоци кои извори во место со нежен допир.За поддршка на сад над контра, појавување потоне прстен, исто така, е предвидено.И двете се исцеди и прстен одговара на хром финиш од славина.

Декларирани својства

Најдобри предлози