.

.

TAISHER 1 BUC 1 Инчен FNPT Тешки 3-Начин Топката Вентил на 304 Нерѓосувачки Челик со Сина боја Рачки & 3PCS Брадавица,L Монтирање на Рампа

TAISHER 1 BUC 1 Инчен FNPT Тешки 3-Начин Топката Вентил на 304 Нерѓосувачки Челик со Сина боја Рачки & 3PCS Брадавица,L Монтирање

Мислење на купувачите:

DEN 654.96
Износ
Залиха

1" FNPT теми за поврзување на машки навој цевка фитинзи.Стандардната порта тек за помали вентил големина, секој вентил индивидуално тестирани за максимална безбедност за Вода, Нафта и Гас(без замрзнување).Здрав Вентил - Може да се преземат, освен преку конци, Женски NPT Пристаништа. 90 степени вентил за затворање опсег, рачката на L Монтирање на Рампа три-начин топката вентил може да се ротира за 90°, дршката може да се претвори на страната на вентил тело за да ја затворите вентил.Работна температура од -60°F до 450°F, Брзо 1/4 пак отворен или затворен операција.Taisher 304 од не ' рѓосувачки челик 3-Начин Топката Вентил, Еден печат систем, внатрешно вентил се користи за да се поврзете три цевки за контрола на протокот на различни типови на течности, како што се воздух, вода, пареа, разни корозивни медиуми, кал, нафта, течни метал, инертен гас апликации и радиоактивни медиуми. [Type] Адаптер (Стандард NPT Женски), за индустријата за поврзување на цевки и фитинзи со различни крајот видови, дијаметар, или материјали. [Материјал] додатоци се направени на 304 нерѓосувачки челик, кој е издржлив, корозија-отпорни, има ниска температура на корозија, висока температура, ниска еластичност и магнетни пропустливост. [Ве молиме имајте во предвид] NPT тема големината не е вистински дијаметар, тоа е само номинална цевка големина.се користи за индустриски поврзување на цевки и фитинзи со различни крајот видови, големина или материјали.

Декларирани својства

Најдобри предлози