.

.

#10-32 UNF Класа 3Б Taperlock Тема Plug Gage Сет

10-32 UNF Класа 3Б Taperlock Тема Plug Gage Сет

Мислење на купувачите:

DEN 1876.80
Износ
Залиха

Gage големина : #10; Конци по инч : 32. Серија : UNF; Класа : 3.Б.Taperlock Тема Plug Gage Двојно-На Крајот На Собата.Оди На Теренот Дијаметар : 0.1697"; No Go Теренот Дијаметар : 0.1726".Материјал : 01 Алатка Челик 60-62 РК; Класа X Толеранција, вклучува Долго Формата на Сертификатот.Taperlock Тема Plug Gage Двојно Крајот Сет за инспекција на теренот дијаметар и функционална тема за внатрешен навој производи.Сите gage поставува вклучуваат Одат Член, No Go Член и да се Справи означени со номинална големина, класа на вклопуваат и теренот дијаметри.Сите gage членови се серијали и да вклучува печатени Сертификат за Калибрација.

Декларирани својства

Најдобри предлози