.

.

Корални Острови Гребен Пријателски Сончање заштитен фактор 50 Континуирано Спреј | Octinoxate & Oxybenzone Слободни, Хаваи во Согласност | Широк Спектар на UVA/UVB Заштита | Не-Мрс

Корални Острови Гребен Пријателски Сончање заштитен фактор 50 Континуирано Спреј | Octinoxate & Oxybenzone Слободни, Хаваи во Согласност

Мислење на купувачите:

DEN 1701.60
Износ
Залиха

Гребен Пријателски, Хаваи во согласност (слободен на oxybenzone и octinoxate), произведени без Суровост.Широк Спектар на UVA/UVB заштита.Глутен слободни.Бесплатни PABA, мириси, parabens.Противалергиски.Безбедна за сите типови на кожа, вклучувајќи ги и чувствителна кожа.Не-мрсна лесен и дише формула.Одлично за активни спортови или секојдневна облека; не ќе го оставам на вашата кожа бела и pasty.Се чувствуваат разликата!.Издржливи и отпорни на вода за 80 минути.Се применуваат 15 минути пред изложување на сонце и да додадете на секои 2 часа, или по хавлиени off.Одобрен за употреба од страна на возрасните и на децата од 6 месеци и постари.Оваа sunblock помага да се намали ризикот од развој на рак на кожата, рак, стареење на кожата, и sunburns кога се користи како режисер.Три континуирано-спреј 6-течност унца шишиња на Корални Острови Сончање заштитен фактор 50 магла.Не минерална формула.Не содржат цинк оксид или титаниум диоксид.Не содржи состојки кои Хаваи има забрането и се смета за штетно да корални гребени.Ве молиме проверете ја вашата дестинација за патување стандарди за сончање; локации имаат различни состојка упатства.

Декларирани својства

Најдобри предлози