.

.

Arudyo Бебе Teething Играчки Силикони Teethers BPA Free Силикони Кормило со Дрвени Прстен Смири Бебиња Непцата (Сива)

Arudyo Бебе Teething Играчки Силикони Teethers BPA Free Силикони Кормило со Дрвени Прстен Смири Бебиња Непцата (Сива)

Мислење на купувачите:

DEN 286.80
Износ
Залиха

★ БЕЗБЕДНО МАТЕРИЈАЛ – 100% храна одделение силиконски и природни букови, Не-Токсични, ФДУ и BPA free.Големина на овој силикони кормило teether е наменета да се само правото големина за да се спречи бебиња од голтање. ★ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА – Нашите силикони кормило можат да го издржат висока температура од 200 степени, па можете да ја стерилизирате со врела вода (се препорачува да се вари тоа за околу 3 минути).Answer : ___________________________ Note : дрвени прстен не може да се варени, ве молиме да го отстраните. ★ Ги СМИРИ НЕПЦАТА – Ова teething прстен има шупливи дизајн, е лесен и има соодветна големина, која е многу погодна за бебиња да се сфати.Во прилог на ослободување на болката на непцата на бебето за време на teething, тоа исто така може да се користи за да сфатат обука за бебиња над 3 месеци стара. ★ СЕНЗОРНИ ИГРАЧКИ – Ова силикони teether е достапна во 3 Morandi бои, кои може да го подобри вашето бебе е сензорни способности.Површината на силиконски кормило е конкавни и конвексни, која го подобрува функцијата на смирување и на бебето непцата.Мек и флексибилен материјал се намалува ризикот од устата повреда. ★ СОВРШЕН БЕБЕ ПОДАРОК – Arudyo teethers се внимателно изработени со совршена текстура за џвакање и смирување на вашето бебе непцата.Тие се хит за бебе туш, денот на Благодарноста, Божиќ, и сите други подарок-давајќи им прилика.За било која причина, нашиот производ не ги исполни вашите очекувања, можете да се вратите до нас во рок од 30 дена за замена или враќање на средствата.

Декларирани својства

Најдобри предлози