.

.

Alla Осветлување 2000 Lumens Висока Моќност 3030 36-СМД Екстремно Супер Светло 6000K Белата H11LL H8LL H11 H8 H16 LED Светилки за Магла Возење Светлина Замена Светилки

Alla Осветлување 2000 Lumens Висока Моќност 3030 36-СМД Екстремно Супер Светло 6000K Белата H11LL H8LL H11 H8 H16 LED Светилки за

Мислење на купувачите:

DEN 551.76
Износ
Залиха

(Сет од 2)за 1000 lumens по H8/H11 LED светла за магла крушка, вкупно 2000 lumens;секоја сијалица вклучува 36 парчиња висока моќност и висока осветленост 3030 SMD led чипови по сијалица. 360° целосна агол светлина излез, со проектор објектив за подобро светло перформанси; Крст Референтен број : H11, H8, H11 LL, H8 LL, H16 тип 2, итн.Примена : се користи за надградба на акции халоген / блескаво магла светлина светилки за многу повеќе од светлината и побезбедно возење во врнежлив, fogy, или снежните денови.Висока осветленост светлина перформанси и директна резервни led светилки.Боја : 6000 K xenon бела; Напојува со Напредни Светла LED Circuitry Технологија;Работен Напон : 12 V-18 V.ЕДНА ГОДИНА кавга слободен производителот; За повеќето автомобили, само Plug-n-Игра,нема баласт потребно.Сепак, за некои Европски возила или нови возила, оптоварување отпорници можеби се потребни за да се избегне код за грешка или за пораки трепка.Овој листата на карактеристики на еден пар (2 парчиња) екстремно супер светло висока моќност 3030 36-СМД H11 бела 2000 lumens (секоја сијалица е околу 1000 lumens, вкупно 2000 lumens) LED Светилки со проектор објективот,посебно дизајниран за магла светлина,или дење работи светлина (светилки drl) или агол светлина само,без високи или ниски зрак функција, тоа не е се предлага да биде светла.Specification1) Пакет : вклучувајќи 2 парчиња супер светло 3030 36-СМД H11 бела LED светилки.2) LED Чипови : 36 парчиња висока моќност и најновата верзија 3030 SMD по led сијалица.3) Крстот Референца Number H11, H8, H11 LL, H8 LL, H16 тип 2, etc4) за Апликација : Магла Светлина,или Дење Работи Светлина светилки drl или Агол Светлина само.Plz забелешка оваа крушка нема висок/низок зрак функција, тоа не може да се користат високо/ниско зрак светла.5)Светло Illuminations Излез : : 1000 lumens на крушка, вкупно 2000 lumens за двете led магла светлина.6) Гаранција : "Една Година"гарантирани од производителот на квалитетот 6) ве Молиме имајте во предвид : Поради led светилки привлече многу помалку струја од акции светилка, оваа сијалица може да работат повеќето автомобили без потчукнување или код за грешка, но за некои најнов тип или Јапонски/Европски автомобили, што може да биде потребно оптоварување отпорник да се избегне хипер флеш или код за грешка.

Декларирани својства

Најдобри предлози