.

.

Sinoblu D30 L35 10мм да 12mm Флексибилни Spider Спојка, Алуминиум Вратило Спојка, Вратило Спојка за Серво/Stepper Моторни 3D Печатач DIY Енкодер CNC Машина

Sinoblu D30 L35 10мм да 12mm Флексибилни Spider Спојка, Алуминиум Вратило Спојка, Вратило Спојка за Серво/Stepper Моторни 3D Печатач

Мислење на купувачите:

DEN 311.76
Износ
Залиха

Големина:Дијаметар 30мм Должина 35mm/Дијаметар 1.18 инчен Должина 1.38 инч.Создаден 10-12mm/0.39-0.47 инч.Тип : Слива облик.Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност, Елоксирани Површински Третман, Силни и Издржливи.Spider Материјал (Еластомер) Користи Т-ПУР, Подолг Сервисен Живот.Супер вртежен момент : Може да Апсорбираат Вибрациите, Соодветно Голем вртежен момент Пренос.Висока Цврстина,Трајни,и Одличен Одговор,Не е Лесно да се Олабават.Вибрации-амортизацијата : Флексибилни Spider Спојки Форумот Аголна, Радијална и Axial Вратило Поместување во Рамките Дефинирани се Движи.На Еластомер Dampens Шок и Torsional Вибрации во Вози Возот.Широк Спектар на Употреба : Флексибилни Спојки е Погодна да се Надомести Axial, Радијална и Аголна Преместувања и Потиснат Вибрации и вртежен момент Шокови за 3 D Печатач DIY Енкодер CNC Рутер Машина Серво Зачекори Моторни и Гравирање Длабочина на фреза.Дизајнирани за пренос на вртежен момент, додека амортизацијата систем вибрации и сместување на неусогласеност да се заштитат другите компоненти од штета.Се користи за да се вози на топката шрафовите на 3 D принтер, ЦПУ фабрика, серво мотор, stepper мотор, енкодер.

Декларирани својства

Најдобри предлози