.

.

SUNER НАПОЈУВАЊЕ 24V Водоотпорен Соларна Батерија Trickle Полначот & Одржувачот - 20 W Соларен Панел Изградена-во Интелигентни MPPT Соларни Задолжен Контролор + Прилагодливи ?

SUNER НАПОЈУВАЊЕ 24V Водоотпорен Соларна Батерија Trickle Полначот & Одржувачот - 20 W Соларен Панел Изградена-во Интелигентни MPPT

Мислење на купувачите:

DEN 1918.80
Износ
Залиха

[Интелигентни Полнење т "одат мртвите".Тоа може да се користи за портата отварачки, електрични fencers, автомобили, 4 WD е, камиони, мотоцикли, морски, чамци, фарма опрема, или било која апликација, каде што 24v батерија се користи.Високо ефикасен соларен панел овозможува да ги апсорбира поширок спектар на сончевата светлина, колку што има доволно светлина на располагање, го полначот ќе се произведуваат електрични тековната да trickle полнење на батеријата.Полначот е изграден во повеќето супер-интелигентни MPPT(Максимална Моќност Моќ за Следење) чип да интелигентно полнење и целосно да се заштити батеријата.На MPPT технологија помага да се генерира најмалку 20%-30% повеќе енергија отколку традиционалните PWM.И LED индикатор помага подобро да ги разберат статусот на полнење на сите денови.Батерии природно потрошувачка моќ и да си одат со рамни, никогаш не може да ја поврати целосна моќ, на соларен полнач генерира електрична струја да trickle чувате батеријата на врвот надвор колку што има сончева светлина avaible.

Декларирани својства

Најдобри предлози