.

.

SHIV SHAKTI УМЕТНОСТ рачно изработени Сет Од 6 Бакарни Месинг Шампањ Shot Чаша 350 Мл За Употреба Вино Пиво Бар, Ресторан, Хотел, Дома Декоративни

SHIV SHAKTI УМЕТНОСТ рачно изработени Сет Од 6 Бакарни Месинг Шампањ Shot Чаша 350 Мл За Употреба Вино Пиво Бар, Ресторан, Хотел,

Мислење на купувачите:

DEN 2399.76
Износ
Залиха

Бакар База Champange Стакло во Боја : Злато Used Copper Исполнет со Вода, Iced Кафе, Iced Чај, или било Виски, Вотка, Рум, и Текила Мешани Пијалаци; Freezeable; Оставете го во Замрзнувач за Goblet Стакло Ефект и да ја Задржите Вашиот Пијалок Постудено Многу Подолго.УНИКАТЕН ПОДАРОК ИДЕЈА - Овие Кул, Рачно Направена Бакар Пиење Goblet Стакло Направи Одличен Подарок за Мажите и Жените; Голема за Свадби, Годишнина Подароци за Мама и Тато или Сопруг/Сопруга или Едноставно како Забава Новина Прилог на Вашиот Тековната Лента Колекција.По Повод Дивали, Божиќ, Годишнина, Родендени овие предмети може да биде лесно да се претвори во прекрасен Подарок Објект. "Во ова време кога светот е полн со Загадувањето, нашите сограѓани се со користење на висока потентност таблети дури и за помали проблеми со кои се шири, отров во нивните тела.Нашите Rishes/Sadhus, Светци и дури и лекарите се најде на многу лесен начин да се справи со такви нарушувања.Најдобриот лек за надминување на овие проблеми е да се продавница вода во бакар utensil во текот на ноќта и пијат четири чаши секој ден.По ова, можете да ги мијат устата и четкање на забите.Исто така е препорачливо да не се земе чај за најмалку 45 минути.Пациентите, кои не можат да пијат четири чаши вода на времето, може да започне со помали количини и зголемување на количината постепено.Не постои болест во светот, кој не може да се лечи со овој метод.Корисно е да се пијат вода пред изгрејсонце за сите, вклучувајќи ги и здрави лица.Бараме сите да се пропагира го тоа, секое утро, секој што страда од некоја болест Грижа Совети а) Чисти вашиот copperware со рака и да се избегне машина за миење садови како детергент може да предизвика оксидација што доведува до трајно оштетување.б) Користете раствор на еднакви количества оцет или сок од лимон и сол разреден со малку вода во такви времиња, но не го користам редовно.в) да се Избегне лошо напишан средства за чистење како челична волна.д) едноставни, мека течност за чистење на сапун база, топла вода и нежно миење текстил е најдобро за секојдневна употреба.д) Употреба на Бакарни Сјае во Прав за чистење на бакарни садови.Сосема безбеден и нежни раце.ѓ) Бакар Прибор Оцрни од време на време.Тоа е Нормално за една Автентична Бакарни садови.

Декларирани својства

Најдобри предлози