.

.

Сигма 14mm f/1.8 Уметност генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Леќа (за Leica/Panasonic L-Монтирање на Камери)

Сигма 14mm f/1.8 Уметност генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Леќа (за Leica/Panasonic L-Монтирање на Камери)

Мислење на купувачите:

DEN 1430.00 -56 %
DEN 3215.76
Износ
Залиха

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. . 14mm Ултра-Широк Агол на Гледање и f/1.8 светлината дава Нова Димензија на Визуелно Искуство : Од проширува својата крајна агол на гледање и драматична перспектива ова создава ултра-широк агол леќа може да се добие одблизу и лично со еден предмет, а во исто време земајќи ги во голема позадина, на пример, на фотографија се случува надвор од нормалните човечки визија.Седмиот 35mm Full-Frame Премиер Леќа за да се Приклучат на Уметност Линија : Лансиран во 2012, Сигма 35mm f/1.4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметност беше првиот објектив во Уметност линија.Од тогаш, Sigma разви широк спектар на објективи за линијата, и Сигма 14mm f/1.8 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM УМЕТНОСТА е седмиот премиер леќа во линија која нуди 35mm full-frame покриеност.Одликувајќи се со Голем Дијаметар Aspherical Објективот Елемент : На Сигма 12-24mm f/4 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметност беше првиот Сигма објективот на функција голем 8мм aspherical објективот елемент.Градење на експертиза добиени од овој успех, новиот објектив е опремен со голем 80mm прецизност-украсениот стакло aspherical објективот како нејзината предна страна елемент.Минимален Хроматските Аберации : Три FLD ("F" Ниска Дисперзија) стакло елементи и четири SLD (Супер Ниска Дисперзија) стакло елементи помогне да се минимизира кратката хроматските аберации, кој има тенденција да биде забележливо во снимки направени со ултра-широк агол леќи.Минимално Нарушување : Служи како пред објектив елемент, голем 80mm прецизност-украсениот стакло aspherical објективот ефикасно да се минимизира искривувањето.Нуди одлична периферните светлината, овој објектив дава одличен квалитет на сликата од центарот на рабовите.На Сигма 14mm f/1.8 генералниот ДИРЕКТОРАТ за HSM Уметноста е светови првиот 1.8 премиер објективот на 14mm фокусна должина.Оваа брза, широк премиер карактеристики голем aspherical елемент за контрола на нарушување и се создаде прекрасен снимки.Обновено Hyper Sonic Motor (HSM) обезбедува брза и точна автофокус, додека 3 Премиум FLD и 4 SLD стакло елементи за контрола на хроматските аберации и sagittal запирка одблесокот.Направен во Јапонија.

Декларирани својства

Најдобри предлози