.

.

7 Големини Скок Прстени Занаети Накит Конектори Синџир Линкови Избрани 3мм 4mm 5mm 6mm 7mm 8мм 10 mm Сплит Скок Прстени за Накит Правење на Резерви Наоди

7 Големини Скок Прстени Занаети Накит Конектори Синџир Линкови Избрани 3мм 4mm 5mm 6mm 7mm 8мм 10 mm Сплит Скок Прстени за Накит

Мислење на купувачите:

DEN 232.56
Износ
Залиха

Нашите Сплит Прстени Накит е направен од цврст метал; Олово и никел слободен; Оцрни отпорни; Противалергиски; Складирање кутија со прегради, трајни и здрав, со мазна и сјајна површина, удобно да го користите, и издржливи.Накит-правејќи ја отворите скок прстен мерки се 7 различни големини, 3мм/0.11 во, 4mm/0.16 во, 5mm/0.20 во, 6mm/0.24 во, 7mm/0.28 во, 8mm/0.32 во, 10мм/0.39 in.Постојат околу 2300 во еден случај.Доволни количини за задоволување на вашите побарувачката за изработка на накит.Големини се движат од мал до голем, со мешани мерачи од тенки до дебели и лесно ќе се користи за да се направи или поправка на метал, кожа, гума, синџир, извртени, бесконечност, или rattail ѓердани, синџир maille, нараквици, или лустерот обетки.Исто така, може да прикачите привезоци или фенси шарм бисери на постојните накит.Нашите отворите скок прстени се погодни за многу DIY занаети, како што се прави нараквици, поправка ѓердани, што синџир mail, и други накит проекти.Мазна и сјајна површина, лесно да се затвори и да се отвори прстени.Скок прстени се оправдани за да бидат ослободени од дефекти во материјалот и изработката.Секое парче да се најде неисправни под нормална употреба и грижа ќе биде целосна реконструкција и без жици спроведен.За повеќе информации, ве молиме контактирајте не директно.Спецификација за производ : Тип : Скок Прстен Материјал : Метал Боја : Злато Широка Употреба : Погоден за поврзување на мали парична казна, што нараквици, поправка ѓердани, итн Лесно да се работи со, употреба клешти или скокаат прстен алатка за да се отвори и затвори Оди добро со стаклени монистра, метал монистра и други делови ја Користите за да остварите личен накит или за подароци за другите.

Декларирани својства

Type:

Најдобри предлози