.

.

Hilitand Сигнал Засилувач, Чист Алуминиум Материјал, Полиран Форма, Светлина Дизајн, за Хотел, Трговски Центри, Вили, Итн.(U.S. прописи)

Hilitand Сигнал Засилувач, Чист Алуминиум Материјал, Полиран Форма, Светлина Дизајн, за Хотел, Трговски Центри, Вили, Итн.(U.S. прописи)

Мислење на купувачите:

DEN 1958.16
Износ
Залиха

Покриеноста е сеопфатна и мулти-насочен, и пенетрација е многу силна.Инсталација метод и својата едноставна, три-чекор лесна инсталација.Зрачење бариера, чист алуминиум материјал производи, ефективна бариера зрачење.Стабилни перформанси, трајни и совршен квалитет.Зрачење е речиси блиску до 0, како и други предаватели се тешко да се надмине.Тоа не е предавателот, но може да ја прифати пренос на мобилен телефон сигнали.Тоа е прекрасно искуство и нов став кон животот.Нема сигнал дома, нема звук од другата страна, да го извадите без причина, тоа може лесно да се реши вашите проблеми. (Применливо сцена : хотел, трговски центри, вили, големите домаќинства)Карактеристики : 1. Зрачење е речиси блиску до 0, како и други предаватели се тешко да се надмине.2. Инсталација метод и својата едноставна, три-чекор лесна инсталација.3. Покриеноста е сеопфатна и мулти-насочен, и пенетрација е многу силна.4. Стабилни перформанси, трајни и совршен квалитет.5. Зрачење бариера, чист алуминиум материјал производи, ефективна бариера зрачење.6. Користење на паметни чип производство, подобрување на сигналот.7. Едноставна убавина, полиран форма, светлина дизајн, не го окупира просторот, лесен за употреба.Спецификација : Стандард : НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок (опционално)Работна фреквенција : Возводно : 890-915 MHZ, Низводно : 935-960 MHz Gain (дп) : Возводно : Gp ≥ 60, Низводно : Gp ≥ 65 Output моќ (Po) : ≥22d Bm±3 Flatness : ≤3d BImpedance : 50Ω/NNoise слика : ≤4d BConnector Тип : F-female Transmission губеа : ≤0.5 µs Ambient температура : -10 °C ~ 60 °CWorking напон : AC110~240 V 50~60 Hz EMC ETSI EN 489-1 V1.9.2 EMC ETSI EN 489-8 V1.2.1 Покриеност : 100-800m2 (повеќе внатрешна антена множества се потребни за големи области)Големина : прибл. 13.7 * 10.7 * 2.3 cm / 5.39 * 4.21 * 0.91 in Weight : прибл. 1656 g Package листа : 1 * Host1 * 10 M Antenna1 * Таванот Antenna1 * Антена Додаток Package1 * Моќ Adapter1 * Корисникот Manual Note : 1. Поддршка на 900 Mhz фреквенција 2 G 4 G 3 G мобилен телефон 2 G повик, поддршка 2 G, GPRS Интернет пристап, не ја поддржува 3 G, 4 G пристап до Интернет.Затоа,.

Декларирани својства

Standard:
US Plug, UK Plug (optional)
Working frequency:
Upstream
Gain (dB):
Upstream
Output power (Po):
≥22dBm±3
Flatness:
≤3dB
Impedance:
50Ω/N
Noise figure:
≤4dB
Connector Type:
F-female
Transmission delay:
≤0.5μs
Ambient temperature:
-10 °C ~ 60 °C
Working voltage:
AC110~240V 50~60Hz
EMC ETSI EN 489-1 V1.9.2 :
EMC ETSI EN 489-8 V1.2.1 :
Coverage area:
100-800m2 (multiple indoor antenna sets are required for large areas)
Size:
approx. 13.7 * 10.7 * 2.3cm / 5.39 * 4.21 * 0.91in
Weight:
approx. 1656 g
Package list:
1 * Host :
1 * 10M Antenna :
1 * Ceiling Antenna :
1 * Antenna Accessory Package :
1 * Power Adapter :
1 * User Manual :
1. Support 900Mhz frequency 2G 3G 4G mobile phone 2G call, support 2G, GPRS Internet access, does not support 3G, 4G Internet access. Therefore, :

Најдобри предлози