.

.

YLHXYPP Канцелариски Материјали Шредер 5 Крст-Намалување на Хартија Home Office Шредер со 17L Отпадна Хартија Капацитет Видливи Прозорец 350 250 390mm ,Хартија (Боја : Црна)

YLHXYPP Канцелариски Материјали Шредер 5 Крст-Намалување на Хартија Home Office Шредер со 17L Отпадна Хартија Капацитет Видливи Прозорец

Мислење на купувачите:

DEN 8935.44
Износ
Залиха

Изработени од еколошки пластика, панел е едноставен, лесно да се работи, и може да го оштети хартија (А4, 5 рендан хартија, шредер).Оваа шредер е погодна за сечење А4.По сечење, лента ширина е 4*25мм.По хартија е полна, ве молиме чисти тоа во време за да се избегне влијанието врз нормалното функционирање на машината.Со цел да се прошири на животот на машината, износот на рендан хартија треба да биде помал од максималниот износ на рендан хартија наведени од страна на машината.Компјутери кои не се определи фрагментација, дискови или кредитни картички не треба да биде ставен на компјутер.Ве молиме слободно контактирајте со нас за време на овој период.Бојата на производот не може да биде точна, како на сликата.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ.Производ големина : 350*250*390mm Material : еколошки пластика, nitrided челик knife Waste хартија капацитет : 17 LShredded хартија : strip Paper хранење големина : 220mm Voltage : 110 V-240 VRated моќ : 80 WNoise : 60db Shredder брзина : 2М / MINShredder капацитет : 5 sheets Shredded хартија ефект : 4 нивоа на confidentiality Broken хартија / кредитна картичка / CD : No Duration : 5 minutes Overheat заштита : yes1. Алатки внатрешноста на машината се прецизни и остри.Кога се користи, не се стави агли, врски, лак за коса, итн.во трудот се хранат порта за да се избегне случајно оштетување.2. По рендан хартија е полна, ве молиме да го извади тоа во време за да се избегне влијанието врз нормалното функционирање на машината.3. Не се стави текстил, пластика, лента, тврд метал, итн.4. Со цел да се прошири на животот на машината, износот на рендан хартија треба да биде помал од максималниот износ на рендан хартија наведени од страна на машината.Компјутери кои не се определи фрагментација, дискови или кредитни картички не треба да биде ставен на компјутер.5, чист случај, ве молиме да се отсече моќ, избришете со мека крпа натопена во детергент или меки сапуница вода, нека не се на решение во машина, не користете кајгана, бензин или тенка течноста на четката.6. Не дозволувајте остри објекти за да се допре случај да се избегне влијанието врз појавата на машината.Користејќи го тоа, може да бидат сигурни дека вашите лични информации ќе се третираат како строго доверливи и никогаш нема да биде добиено од страна на другите.

Декларирани својства

Најдобри предлози