.

.

BZLSFHZ Крст-Сечење Хартија и Кредитна Картичка Home Office Шредер,Анти-Притискање Медиум, Крстот Должност, Шредер,

BZLSFHZ Крст-Сечење Хартија и Кредитна Картичка Home Office Шредер,Анти-Притискање Медиум, Крстот Должност, Шредер,

Мислење на купувачите:

DEN 324.00
Износ
Залиха

Капацитет : 8 листови на крстот-намалување на хартија (А4 големина 75gsm), кинењето хартија во 5мм х 45mm парчиња.Моќност : 3 минути континуирано време на извршување, исто така, може да ја оштети staples.Функција : Автоматски старт / стоп и прирачник обратна функција со термичка заштита на функцијата, за да се спречи моторни притискање и прегревање.Корпата за ѓубре : 23 литри отпадна хартија бас со транспарентни windows, идеален за дома или мала употреба (office use.Дизајн : Полесно се справи со дизајн, може да биде укината или празнат.Одлично за вашите домашни office The doffing машина може да се обезбеди најдобар компромис помеѓу цената и перформансите за вашиот дом и мала канцеларија.Тоа може да уништи до 8 парчиња (А4 големина 75g / м 2) на доверливи информации (како што се изводи, осигурување и старите даночни пријави) во 5мм х 45mm (ниво на безбедност P-3) Многу мали фрагменти за да ги заштити вашите лични информации од кражба на идентитет.Лесно да се operate The погодно мала рачка на страната на сечење на главата е дизајниран да се направи полесно за да го подигнете на рендан дел кога се гледа на отпадна хартија ket преку транспарентно прикажување на прозорецот во предниот дел.Во auto start mode, кога сензорот во средината на хартија храна слот детектира внесување на хартија, сечење автоматски започнува.Ако шредер метеж повеќе од 8 страници се должи на уништувањето, прирачник обратна режим да може да се расчисти тоа.Прегревање protection The шредер е опремен со прегреат систем за заштита.Ако уредот е скршен и прегрее за време на својот максимум 2 минути на работа, таа автоматски ќе го затвори за заштита на моторот.

Декларирани својства

Најдобри предлози