.

.

Whatman GN503NPEAQU Мини-UniPrep G2 Стандард Капа Проѕирен Домување на 0,2 µm PVDF (Пакет на 1000)

Whatman GN503NPEAQU Мини-UniPrep G2 Стандард Капа Проѕирен Домување на 0,2 µm PVDF (Пакет на 1000)

Мислење на купувачите:

DEN 53.52
Износ
Залиха

Визуелна индикација дека примерокот е филтрира.Се минимизира инструмент престој поради нефилтрирани примероци.Дизајниран да се бутира директно во autosampler.MUP G2 0.2 u M PVDF 1000/PK.Мини-Uni Prep G2 се состои од интегрален borosilicate стакло autosampler шишенцето, клипот со приложениот филтер мембрана, и септумот/кап.Широк спектар на мембрани со 0.2 и 0.45 µm пора големини за да се исполнат одредени примерок филтрација барања.Мини-Uni Prep 0.2 u M NYL, G2 syringeless филтри се специјално дизајнирани за HPLC/UHPLC примерок подготовка.Делува и како филтер и чаша autosampler шишенцето и се подготвува примероци 3 x побрзо од традиционалните шприц филтер метод.

Декларирани својства

Најдобри предлози