.

.

NYX ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА да Одат-да Палета, Wanderlust, 0.54 Унца

NYX ПРОФЕСИОНАЛНА ШМИНКА да Одат-да Палета, Wanderlust, 0.54 Унца

Мислење на купувачите:

DEN 214.80
Износ
Залиха

Око нијанси - 1. Крем, бисер заврши 2. Пинк рѓа, трепет заврши 3. Топло бронза, светлина бисер заврши 4. Шампањ, бисер крај 5. Топол медиум беж, светло сјајот заврши 6. Бронза слива, светлина бисер заврши.Лицето нијанси - 7. Шампањ, светлечки заврши 8. Пинк корали, златен заврши 9. Топло taupe, мат финиш.Една палета со 6 сенката за очи нијанси, 1illuminating во прав, 1 руменило и 1 bronzer.Ултра-мазна сенки обезбеди богат уште blendable боја, додека трио на прав создаде природен сјај.Првично вашиот eyelids со нашите сенки буквар.Потоа се применува на сенки на вашиот избор и да се вклопуваат добро.По спроведувањето на фондацијата, заврши на вашиот изглед со примеси на илуминатор, blusher и бронза.

Декларирани својства

Најдобри предлози