.

.

11 Дворот 1 Инчен Еластична Sequins Трим 3 Ред Рамен Сјајот Sequin Трим Bling Ткаенина Paillette Лента Трим Метален Водат Sequin Трим Занаети Еластична Sequin Чипка Фустан за Облагороду?

11 Дворот 1 Инчен Еластична Sequins Трим 3 Ред Рамен Сјајот Sequin Трим Bling Ткаенина Paillette Лента Трим Метален Водат Sequin

Мислење на купувачите:

DEN 287.76
Износ
Залиха

Пакет содржи : можете да примате 1 тек на sequins трим, кои мерки прибл. 11 метри во должина, 1 инч во ширина, доволно долго за да се задоволат секојдневните потреби и празник употреба, погоден за кои се применуваат за време на празници и други прилики.Сигурен материјал : станот sequin трим е главно направени од пластика, полиестер, акрил и гума, убаво изработка и сигурен материјал направи sequin трим светла во боја, може да се примени за да се направи ракотворби, може да се мијат со раце, погодно за вас да ги користите.Еластична sequins дизајн : овие сјајна sequins се цврсто пораби на еластична гума бенд, што го прави полесно да се шие на ткаенина или заврши, еластичен дизајн, исто така, направи флексибилен и лесен за користење, зачувај вашето време и напор.Функционална и декоративни : the bling еластична лента може да се примени за да ги красат вашата фустани, панталони, tablecloths, завеси, ќебиња, шалови, капи, headbands и чевли, можете исто така да го користите за да DIY личниот стил проекти, вежба вашата страна одлуки способност.Широк апликации : се водат метален sequin е убав избор за појавување на вашата партија облека или празник облека, може да се примени на Божиќ, ноќта на Вештерките, Нова Година, погоден за подарок пакување, партија на декорирање, бележник и-карта во донесувањето одлуки.

Декларирани својства

Најдобри предлози