.

.

Мега Дуктус Патка Лента Сите Намена Водоотпорен PVC Облога TE476

Мега Дуктус Патка Лента Сите Намена Водоотпорен PVC Облога TE476

Мислење на купувачите:

DEN 524.16
Износ
Залиха

агресивни природна гума лепило.Ќе се држиме до најчестите површини.Водоотпорен.Големина : 50mm x 50metres.Боја : Sliver.Мега Сите Намена лента е крајната цел сите селотејп, направени од врвен квалитет на текстил со агресивна природна гума лепило.Мега Сите намена лента е жилав и издржлив со илјадници користи околу домот и индустријата, вклучувајќи jointing ПВЦ листови, висока и ниска брзина дуктус работа, привремено поправки да pipework итн.Придобивките ¢ · Ќе се држиме до најчестите површини вклучувајќи полиетилен. К· Водоотпорен. К· Достапни во различни бои.Ограничувања ¢ · не се користи за површини кои крварат масла или plasticiser. К· Тоа е корисници одговорност да се одреди соодветноста за употреба.Ако се двоумите контакт технички услуги за совети.Апликацијата се Обезбеди површини на кои лента е да се применат чист звук и сува.Отстрани надворешното пакување од ролна лента.Излупете потребната сума на лента од тркалаат притискање на цврсто на своето место додека unrolling.Откине или сече со нож кога ќе заврши.Боја : Sliver Големина : 50mm x 50metres.

Декларирани својства

Најдобри предлози