.

.

Џон Boos Орев Островот Врвот, 60W x 48D, Varnique Заврши

Џон Boos Орев Островот Врвот, 60W x 48D, Varnique Заврши

Мислење на купувачите:

DEN 1308.00
Износ
Залиха

Edge-Жито Орев Месар Блок Countertop - 2-1/4" Дебела, 60"L x 48"W, Varnique Полу-Сјај.Орев е богата и топло дрво кој меки жолта, креми и средни до темно browns.Целосна должина шини се користи во edge-жито блузи, оставајќи само паралелно шевовите за пријатен изглед.Полу-сјаен лак-како заврши е ниска одржување, но вие не треба директно да се намали на врвот.Имајте на ум дека сечење во или средување на Boos countertop уништува производителот.Овие месар блок countertops се направени во САД од страна на Џон Boos & Ко.Црн Орев е топ-продажба на Северна Америка тврдо, познат по својата мрачна и богати бои што додадете топлина да соби.Edge-жито месар блокови кои се изградени со користење на дрво ленти кои работат со целосна должина на месар блок, обезбедување на чиста цвест линии и отворен чувствуваат.Овие посебни контра блузи се 2-1/4 инчи дебела, 48 инчи широка, 60 инчи долго, и заврши со Varnique - полу-сјај, лакови-како заврши која бара малку за одржување, но не треба да биде директно намалување на.

Декларирани својства

Најдобри предлози