.

.

Lexar Професионални 64GB 1667x UHS-II SDXC Мемориска Картичка (2-Pack) со Фокус на Сите-во-Едно со Голема Брзина Картичка Читателот Пакет (2 Предмети)

Lexar Професионални 64GB 1667x UHS-II SDXC Мемориска Картичка (2-Pack) со Фокус на Сите-во-Едно со Голема Брзина Картичка Читателот

Мислење на купувачите:

DEN 863.76
Износ
Залиха

Пука Високо-Квалитетни Слики и 1080p Full-HD, 3 D, и 4 K Video Using на dslr фото, кино-квалитет на видео камерата, или 3 D камерата ќе бидете во можност да ги искористиш најновата фото и видео опции на располагање за снимање високо-квалитетни слики и одлична 1080p Full-HD, 3 D, и 4 K видео.Заштедите Време со Драматично Забрзување Workflow The-со голема брзина на извршување на Lexar Професионални 1667x SDXC UHS-II картичка драстично го забрзува вашиот работен тек од почеток до крај, па можете да заштедите време и да се вратам на бизнис на фотографија.0 Читач на картички.Точно Тестирани : Lexar Професионални 1667x SDXC UHS-II картичка поминува низ екстензивно тестирање во Lexar Квалитет Лаборатории за да се обезбеди перформанси, квалитет, компатибилност и сигурност.Фати Продолжен Должина на Видео со Висок Капацитет Options With расте HD, 3 D, и 4 K видео способности, ќе треба високи перформанси картички ќе може да се потпре на него, како и високо-капацитет опции за да се задржи на снимање повеќе без менување на карти.Назад Компатибилен : За флексибилност, овие картички се исто така наназад компатибилен со UHS-I уреди, извршување до максимум прагови на UHS-I брзина способности.За флексибилност, на картичка, исто така работи со UHS-I уреди UHS-I брзина, а тоа е наназад компатибилен со постари камери и читатели, вршење на Класа 10 брзина кога се користи со не-UHS уреди.Назад Компатибилен на Највисоко UHS-I Speeds For флексибилност, на картичката е исто така наназад компатибилен со UHS-I уреди, извршување до максимум прагови на UHS-I брзина способности.Ова драматично го забрзува workflow од почеток до крај.0 Читач на картички.На Lexar Професионални 1667x SDXC UHS-II Картичка ви овозможува брзо фаќање и трансфер на високо-квалитетни фотографии, вклучувајќи 1080p Full-HD, 3 D, и 4 K видео, со читање брзината на трансфер до 250 MB/s (1667x).Пакетот Вклучува : Lexar Професионални 64 GB 1667x UHS-II SDXC Мемориска Картичка (2-Pack) и да се Фокусираат Сите-Во-Едно High-Speed USB 2.Оваа картичка leverages UHS-II технологија (UHS Брзина Класа 3 (U3)) за висока брзина перформанси.

Декларирани својства

Најдобри предлози