.

.

IDE да SATA SATA да IDE АТА ATAPI Сериски HDD Меѓусебна Конвертор Адаптер W/Кабел

IDE да SATA SATA да IDE АТА ATAPI Сериски HDD Меѓусебна Конвертор Адаптер W/Кабел

Мислење на купувачите:

DEN 374.40
Износ
Залиха

Опис : НОВА IDE SATA HDD да Serial ATA Конвертор Адаптер Овој Адаптер го Прави Сето тоа, SATA Хард Диск Да се IDE Конвертор или IDE Диск да се SATA Домаќин Конвертор.Ова е Bi-Насока конвертор за сериски и паралелни АТА превод.Тоа вклучува Serial ATA PHY , Линк, Транспорт и Паралелно АТА (application layer) контролер.На Serial ATA физички, линк и транспорт слоеви се согласни да serial ATA I/II .Овој Конвертор поддршка на 3 GHz Податоци Стапка.Со LED наведено.ower.Лесно се инсталира и без Возач е Потребно.Serial ATA 1.0/2.0 Спецификацијата Согласност.Автоматско Serial ATA 1.5 Gbps Брзина преговори.АТА /ATAPI PIO режим 0 до 4. АТА / ATAPI Ултра DMA на Трансфер го оценувате 16.7 , 25, 33, 48, 66, 100, 133 , 150, 300 MB/s.АТА /ATAPI LBA48 решавање јазол се поврзува со 2-бајтен сектор се брои.Поддршка Serial ATA топло-Приклучокот.Ултра ниска Потрошувачка на енергија.Се работи за двете AC и DC неколку помеѓу предавателот и приемникот.Обезбеди Наведени OOB.ignal откривање и Пренос.Поддршка Шири Спектар тактовата Фрек да се намали EMI.Поддршка Делумно / Сон Менаџмент На Енергија.Обезбеди прилагодливи TX сигнал амплитудата и пред-акцент ниво.Роб Поддршка.Поддршка за Windows 98/SE/ME/2000/XP/Vista.

Декларирани својства

Најдобри предлози