.

.

Timberrain 45mm Ротари Машина Ткаенина Quilting Сет, 5 Замена Ножеви, A3 Ротари Сечење Мат, Акрилик Владетел, Ножици, 20Pcs Занает Клипови, DIY Занает Ротари Машина Алатка за Полнење,

Timberrain 45mm Ротари Машина Ткаенина Quilting Сет, 5 Замена Ножеви, A3 Ротари Сечење Мат, Акрилик Владетел, Ножици, 20Pcs Занает

Мислење на купувачите:

DEN 719.76
Износ
Залиха

【 Заврши Алатки Поставите】Нашите ротари машина сет вклучува A3 сечење мат, акрилик владетел и 20 Pcs занает клипови и 5 дополнителни парчиња на 45mm замена ножеви.Комплетен сет на шиење и quilting додатоци може подобро да ви помогне да заврши на рачен занает DIY работа. 【 Мултифункционален Употреба 】 се Применува за изработка на облека, за шиење, quilting, shearing, руно ткаенина, памук, кожа, хартија, занает и др.Тоа е добра кожа алатка за почетници и професионалци. 【 Безбедноста за Деца и за Возрасни】вграден во безбедноста заклучување спречува рачка од се притиснат кога ножот не е во употреба.Сечилото само може да се отвори и затворен намерно од страна на корисникот да се спречат несреќи. 【 Sharp & Издржлив Материјал】 Оваа ткаенина сечење мат и машина поставена е направен од висок материјал, издржлив не е лесно да се кавгата.И на сечилото е многу остро, одлична за прецизни проекти, за модели, уметнички дела, нежен, прецизно сечење, детали, средување и соголување. 【 Удобно & Гаранција】 На ергономски се справи со прилагодливи завртка систем обезбедува сечилото стабилност и ви дава целосна контрола над вашиот тревите за непречено работење.Нашите производи имаат една година гаранција, можете да не контактирате ако имате било какви прашања. 1 x ротари машина (Со ротационен нож). 1 x A3 ротари машина мат (Розова). 5 x замена ножеви. 1 x акрилик владетел. 1 x ножици. 20 x занает клипови.Како да го замени на ножот : . 1. Држете го вашиот ротари машина со рачка во вашата друга рака со ножот се покријат во место, така сечилото не е активен. 2. Unscrew на гром и мали криви диск и да ја издвои. 3. Завртете го машина назад во текот и отстранување на копчето што вели 45mm. 4. Отстрани disk сечилото издвои, и го стави нов еден на. 5. Го замени 45mm копчето, ставање на пост преку нови ножот и машина, и го стави на вашиот индекс прст назад кон копче за да го одржи во место додека да се сврти на машина со текот на еден повеќе време. 6.Заврши.

Декларирани својства

Најдобри предлози