.

.

Wall_of_Walrus Рерна Мит и Тенџере Носители Сет Кујнски Ракавици Не се Лизга Зафат Рерна Кујнски Ракавици Отпорни на Топлина Рерна Ракавица за BBQ Готвење Печење

Wall_of_Walrus Рерна Мит и Тенџере Носители Сет Кујнски Ракавици Не се Лизга Зафат Рерна Кујнски Ракавици Отпорни на Топлина Рерна

Мислење на купувачите:

DEN 359.04
Износ
Залиха

Производ Големина : 1 Пар (1pcs Рерна Mitts и 1pcs Тенџере Носители) .Рерната мит е 7.3*11 инчи, и топлинска изолација подлога е 8*8 инчи.Материјал : топлинско-изолациски ракавици се изработени од високо квалитетни материјали, памук полиестер обвивка, фина изработка, дебела и издржливи, внатрешните и надворешните слоеви се направени од водоотпорен материјал, прави да се чувствувате поудобно, без вкочанетост.Заштита Од Топлина : отпорни на Топлина дозволувајќи им на безбедно отстранување на печење јадења и леано железо од рерна и топла садови од шпоретот; Остане безбедно - не користете potholders или печка mitts во жешка рерна или преку отворен пламен.Лесно Нега : Водоотпорни, лесно да се исчисти, не машина перат ладна вода фен безбедно, ниска тапан сушење.поради добрите шиење ефект, внатрешниот памук не падне после миење.мора да се има алатка/секојдневниот essentials во секоја кујна.Флексибилност : широко Се користат за готвење, печење, микробранова печка, супа за готвење и така натаму.Тоа носи вас и вашето семејство подобра заштита.Го прави совршена за сите готвење користи, вклучувајќи ги скара и отворено печки.Пакување И Производ Големина : 1 Рерна Мит (11 Х 7.5 Во) +1 Тенџере Носител(8 X 8 In)Траен Материјал : Секое Парче Е Направена Со Флексибилни, Направени Од Водоотпорен Полиестер Ткаенини, Што Ги Прави Идеални За Движење Или Задржување Жешки Тави, Чинии, Садови Или Dishware.Совршен Подарок За Различни Прилики : Широко Се Користи За Готвење, Печење, Микробранова Печка, Супа За Готвење И Така Натаму.Тоа Носи Вас И Вашето Семејство Подобра Заштита.Одличен Подарок За Божиќ, Празници, Денот на Мајката, Вечера Забави, Родендени, Водителка на Подарок, Housewarming И Готвач, Кој Сака Готвење Повеќе.

Декларирани својства

Најдобри предлози