.

.

Средновековниот Shield Реквизит од крстоносните војни (1935)

Средновековниот Shield Реквизит од крстоносните војни (1935)

Мислење на купувачите:

DEN 945.60
Износ
Залиха

Оригиналниот реквизит од "крстоносните војни" (1935).Челик shield проп со сини "Y" дизајн во центар и два кожни ремени на задната.Shield мерки за прибл. 35.125 x 21.5 x 2.125 инчи.Вклучува Планета Холивуд Сертификат за Автентичност.За прикажување користете само.Произведува и во режија на легендарниот Cecil B. De Mille, "крстоносните војни" е 1935 историски еп следниве Кралот Ричард на Lionheart (Хенри Wilcoxen) како тој ќе отпатува за Ерусалим за да го заземе градот.Фати парче од историјата со овој метал штит, гроздобер-оригинални реквизит од производство на "крстоносните војни"!Штитот проп е изградена од сребро-насликани челик со сина боја Y-во облик на лента во центарот.На задната страна е мат сива боја со две кафени кожени ремени.Ракописниот текст над врвот рака гласи : "H4 H." Се очекува преку shield мерки за прибл. 35.125 x 21.5 x 2.125 инчи и е во исклучително добра состојба за неговата возраст.Тоа е намерно потресени од самото производство, употреба, излагање гребнатини и чипови во нејзината боја и се носат на своите ремени.На дното има скршена рака во центар.Постои мала загуба на кружни studs кои ги красат насловната на штитот.Објектот е испорака тежина ја одразува димензионални тежина на пакувањето, а не на реалните тежина на објектот.Овој објект е придружена со Планетата Холивуд Сертификат за Автентичност.Тоа е за прикажување користете само.Превозот осигурување е ограничен на $1,000 за оваа точка.Ова веќе се factored во предметна трошоците за превозот.Холивуд колекционерски предмети напојува од страна на Планетата Холивуд.

Декларирани својства

Најдобри предлози