.

.

Дрвен Штит Реквизит од BRAVEHEART

Дрвен Штит Реквизит од BRAVEHEART

Мислење на купувачите:

DEN 1569.60
Износ
Залиха

Оригиналниот реквизит од "Braveheart" (1995).Мали, дрвен штит држач со два кожа рачки на врати.Shield мерки за прибл. 16.75 x 16.5 x 1.6 инчи.Вклучува Планета Холивуд Сертификат за Автентичност.За прикажување користете само.Епска војна филм за возрасти, "Braveheart" (1995) карактеристики прослави битки поставена во античките Шкотска.Оваа реална дрвен штит е оригинална реквизит од филмот производство.На дрвен штит проп мерки за прибл. 16.75 x 16.5 x 1.6 инчи и има две кожа за на рака-ремени прикачена на задната.Тоа е во добра состојба, со намерно студио катастрофа.Штитот експонати големи чипови и намалувања, со триење и светлина гребнатини на својата кожа рачки.Објектот е испорака тежина ја одразува димензионални тежина на пакувањето, а не на реалните тежина на објектот.Овој објект е придружена со Планетата Холивуд Сертификат за Автентичност.Тој е наменет за прикажување користете само.Превозот осигурување е ограничен на $1,000 за оваа точка.Ова веќе се factored во предметна трошоците за превозот.Холивуд колекционерски предмети напојува од страна на Планетата Холивуд.

Декларирани својства

Најдобри предлози