.

.

На 1960-тите Заливот Масло Поморски Cruisegide Сајтот Њујорк Харбор да Кејп Хенри, Вирџинија

На 1960-тите Заливот Масло Поморски Cruisegide Сајтот Њујорк Харбор да Кејп Хенри, Вирџинија

Мислење на купувачите:

DEN 782.40
Износ
Залиха

Оригиналниот 1966 Coastwise Крстарење Водич на Њујорк Харбор да Кејп Henlopen, Делавер, вклучувајќи Делавер Залив и Кејп Може, Њу Џерси до Кејп Хенри, Вирџинија, вклучувајќи Чесапик Залив.Вклучува и радио телефонска станици, убаво гроздобер место илустрации, знамиња, морски radiobeacon пренесување на секвенци, индексот на крајбрежен заливи, има, реки, поени, Coast Guard Станици и Јахта Клубови, и повеќе.

Декларирани својства

Најдобри предлози