.

.

Обединетите АБРАЗИВИ ПРЕПРАТЕНА 6 X 1-1/2 X 1 60X (72020) (5/Секој)

Обединетите АБРАЗИВИ ПРЕПРАТЕНА 6 X 1-1/2 X 1 60X (72020) (5/Секој)

Мислење на купувачите:

DEN 3417.12
Износ
Залиха

Премиум алуминиум оксид жито.Смола над смола за изградба на силна врска која е отпорна на топлина и влага.Затворена мантил структура за повеќе материјал отстранување.Висок квалитет на Египетскиот памучна крпа подлога обезбедува супериорни издржливост.Одличен за чистење, deburring, полирање, мешање.На 2 A општа намена размавта воланот има премија алуминиум оксид жито, и смола-over-смола за изградба создава силна врска која е отпорна на топлина и влага.Затворениот-мантил структура, значи повеќе материјал отстранување, и Египетскиот памучна крпа подлога обезбедува супериорни издржливост.Овие тркала се одличен за чистење, deburring, полирање и мешање.Кутии се UPC бар кодирани за лесна идентификација и попис за одржување.Се користи за црна и обоени метали (железо, челик, алуминиум, бакар, итн.), дрво, пластика и fiberglass.Пакет од 5. *Имајте на ум : 20% restock плаќање на сите САИТ/United Абразиви се враќа.

Декларирани својства

Најдобри предлози