.

.

200pcs Бакарна Жица Гкл со Топлина се Смалуваат Поставите AWG 2 4 6 8 10 12 Прстен Повлечи Жица Конектори за Полнење, 10 Големини Батеријата Жица Гкл претходно биле вклучени Т

200pcs Бакарна Жица Гкл со Топлина се Смалуваат Поставите AWG 2 4 6 8 10 12 Прстен Повлечи Жица Конектори за Полнење, 10 Големини

Мислење на купувачите:

DEN 570.48
Износ
Залиха

【Она што Ќе Добиете за】200 Pcs прстен терминал конектори колекции, Вклучувајќи 90 парчиња на AWG 2 4 6 8 10 12 бакар гкл и 110 парчиња од 2 : 1 двоен ѕид лепило топлина се смалуваат цевки цевки од различни големини, за да ги задоволат вашите различни потреби. 【Квалитетен Материјал】Сите прстен терминали се направени од annealed electrolytic одделение бакар за максимална прилив, а на површината е калај-галвански да се заштити бакар од корозија, која има добар електрична спроводливост и отпорност на топлина.Исто така, инспекција прозорец дизајн овозможува визуелна инспекција на соодветна жица вметнување.Топлината се намали цевки се изработени од полиолефин материјал, кој е не-токсични и пламен retardant. 【Погодно за организирање】Сите кабел гкл се вообичаена големина која ги задоволува НИ стандард.Секој бакар повлечи има спецификација марка, така што погодно за вас брзо да се организираат. 【Широк Апликации】Овие бакар батеријата терминал завршува се погодни за соларни панели, дистрибуција кутија, морски, возило, мотор, брод, trolling мотори жици, и други апарати за домаќинство, како што се моќ дистрибуција кабинети, автомобили, електрични индустрија, итн. 【Увери Квалитет 】Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно да ни e-mail и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Пакет се Вклучени : 90 PCS Лемење Печат Терминал Прстен(10 Големини)110 PCS Топлина се Смалуваат Tubings (3 Спецификации)за Апликација : Бакар батеријата терминал завршува и топлина се смалуваат цевки kitsuitable за соларни панели, разводни кутии, морски, возила, мотоцикли, чамци, trolling мотори wiringand други апарати за домаќинство, како што се моќ дистрибуција кабинети, автомобили, електрични индустрија, итн.

Декларирани својства

Најдобри предлози