.

.

EvridWear Памук Еластична се Вклопуваат, Прст Пети Cots, Прст Пети Ракави, со Палецот Заштитник, Прсти Заштитна, Перница, Влага-Wicking (20PCS/Pack) (Краток 2' или Долго 3) (3 Пакети Дол

EvridWear Памук Еластична се Вклопуваат, Прст Пети Cots, Прст Пети Ракави, со Палецот Заштитник, Прсти Заштитна, Перница, Влага-Wicking

Мислење на купувачите:

DEN 623.76
Износ
Залиха

Удобноста прсти—Две должина options Краток(2")или Долга(3").Да ги користите во вашата ракавици за да ви даде дека перница и удобност од оние измачувачка шевовите внатрешноста на ракавици користите.Удобноста прсти—ги Користите во вашите прсти за да се обезбеди дека перница ви треба од прсти триење против еден на друг, corns или чевли.Заштита—ги Користите за да ги заштити вашите прсти или прстите кога ќе имаат оние намалувања, модринки или calluses дека треба некое време да се лекува.Совршен за да се покријат некои ноктите или ноктите по вашата посета на ноктите салон.Други употреби - Заштита на вашите тврдо дрво подови од гребење со користење на нив, на нозете на столици и маси.Се носат на нив да ви помогне да од гризе ноктите или дури и како кученце четка за заби.Наставници, да ги користите како на брз и лесен ѕид одбор гумичка за оние мали грешки.Овој прст ракавите се широко се користи во спортски активности, особено кошарка, бејзбол и одбојка игри.Пари сејвер—за да ги Користите кога не ви треба целосна ракавица за извршување на задачи.

Декларирани својства

Најдобри предлози