.

.

Висок Притисок Рака Пумпа Calibrator со Вакуум Мерач за Лаборатории за Калибрација, Областа Калибрација Модел: ПИ-DPI-2300

Висок Притисок Рака Пумпа Calibrator со Вакуум Мерач за Лаборатории за Калибрација, Областа Калибрација Модел: ПИ-DPI-2300

Мислење на купувачите:

DEN 22680.00
Износ
Залиха

Карактеристики : Dual извор на пневматски притисок и вакуум Изградена-во ред прилагоди vernier Игла вентил обезбедува контролирана притисок за ослободување Селектор вентил за вакуум или притисок генерација Удобно и ергономски дизајниран обликувани рачки Прилагодливи мозочен удар.Модел : DPI-2300 Опсег : 0 600 Kg/Cm2 Зими Вакуум Мерач Опсег : -1 до 0 Bar/ -1 до 3 Бар Материјал на Градба : SS 304 Тежина : 2.5 Kg Прибл.Работа : Притисокот е генерирана од страна работата на caliper се справи со која се движи клипот и назад, што резултира со вшмукување и испорака течност се користи за притисок генерација.Погодни за употреба со вода/масло.Набавка Предмет : 1 Единица на Calibrator, 1 Единица на Вакуум Колосек, 3 сос служ Reducers (1/4", 1/2", 3/4"), Упатството и Калибрација Сертификат Treaceable на Националните Стандарди (NABL).Апликации : Лаборатории За Калибрација, Областа Калибрација, Мерач На Притисок Calibration, Притисок Предавателот Калибрација.Притисокот е генерирана од страна работата на caliper се справи со која се движи клипот и назад, што резултира со вшмукување и испорака течност се користи за притисок генерација.Погодни за употреба со вода/масло.Апликации : Лаборатории За Калибрација, Областа Калибрација, Мерач На Притисок Calibration, Притисок Предавателот Калибрација.

Декларирани својства

Најдобри предлози