.

.

Заварчик Поправка Род Поправка Род WT20 аргон лачно заварување род tantalum волфрам electrode црвено главата волфрам игла волфрам род 1.6 2.0 2.4 3.0 3.2 4.0 x 150 (Дијаметар : 2.4 mm)

Заварчик Поправка Род Поправка Род WT20 аргон лачно заварување род tantalum волфрам electrode црвено главата волфрам игла волфрам

Мислење на купувачите:

DEN 673.92
Износ
Залиха

На thorium волфрам electrode има голем моменталното оптоварување, лесен лак за палење, стабилна лак, и голем лак кршење јаз.Загубата е мал, услугата животот е долга, рекристализација температура е повисока, и на спроводливост е подобро.Thorium волфрам електроди кои се користат во заварување на нерѓосувачки челик / јаглероден челик / бакар / железо / никел и други метали.За различни форми на заварување, заварување заеднички сила може да стигне до база на метални сила 90%.Оваа заварчик род е право со високи перформанси според строго правило.10 PCSThe thorium волфрам electrode има голем моменталното оптоварување, лесен лак за палење, стабилна лак, и голем лак кршење јаз.Загубата е мал, услугата животот е долга, рекристализација температура е повисока, и на спроводливост е подобро.Thorium волфрам електроди кои се користат во заварување на нерѓосувачки челик / јаглероден челик / бакар / железо / никел и други метали.Висока отпорност на абење,Високо-inadhesion отпор,Ниска температура отпор.

Декларирани својства

Најдобри предлози