.

.

Заварчик Поправка Род Поправка Род WT20 аргон лачно заварување род tantalum волфрам electrode црвено главата волфрам игла волфрам род 1.6 2.0 2.4 3.0 3.2 4.0 x 150 (Дијаметар : 4.0 mm)

Заварчик Поправка Род Поправка Род WT20 аргон лачно заварување род tantalum волфрам electrode црвено главата волфрам игла волфрам

Мислење на купувачите:

DEN 1337.52
Износ
Залиха

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.На thorium волфрам electrode има голем моменталното оптоварување, лесен лак за палење, стабилна лак, и голем лак кршење јаз.Загубата е мал, услугата животот е долга, рекристализација температура е повисока, и на спроводливост е подобро.Thorium волфрам електроди кои се користат во заварување на нерѓосувачки челик / јаглероден челик / бакар / железо / никел и други метали.За различни форми на заварување, заварување заеднички сила може да стигне до база на метални сила 90%.Оваа заварчик род е право со високи перформанси според строго правило.10 PCSThe thorium волфрам electrode има голем моменталното оптоварување, лесен лак за палење, стабилна лак, и голем лак кршење јаз.Загубата е мал, услугата животот е долга, рекристализација температура е повисока, и на спроводливост е подобро.Thorium волфрам електроди кои се користат во заварување на нерѓосувачки челик / јаглероден челик / бакар / железо / никел и други метали.Висока отпорност на абење,Високо-inadhesion отпор,Ниска температура отпор.

Декларирани својства

Најдобри предлози