.

.

Тример Potentiometer Асортиман Комплет,50Pcs Тример Potentiometer Асортиман Комплет со Променлива Отпорник 100Ω‑100KΩ 10 Вредности 0‑315V 3296W

Тример Potentiometer Асортиман Комплет,50Pcs Тример Potentiometer Асортиман Комплет со Променлива Отпорник 100Ω‑100KΩ 10 Вредности

Мислење на купувачите:

DEN 938.40
Износ
Залиха

【СО РОТИРАЧКИ СИСТЕМ】Стакло глазура potentiometer е составен од стакло глазура отпорник и ротирачки систем. 【ФЛЕКСИБИЛНО ПРИЛАГОДУВАЊЕ на】Претвори knob Г.С. да се прилагоди на отпор вредност, која може да флексибилно прилагодување на напон, струја или сигнал контрола. 【Се ОСИГУРА БЕЗБЕДНОСТА】Тример potentiometer може да се користи како напон divider, rheostat, тековната контролер да се направи вашата опрема кандидира stably, и да се осигура безбедноста на електрични апарати. 【ДОБРА СПРОВОДЛИВОСТ】На potentiometer има добра спроводливост и може да се користи во тешки услови на животната средина, сигурна и безбедна. 【ШИРОКО се КОРИСТИ】Широко се користи во електрични апарати, аудио опрема, комуникации, објекти, безбедност на производи, UPS-от снабдувањето со електрична енергија и друга опрема.Спецификација : Предмет Тип : Тример Potentiometer Асортиман Комплет Материјал : Стакло глазура Користи : Широко се користи во електрични апарати, аудио опрема, комуникации, објекти, безбедност на производи, UPS-от снабдувањето со електрична енергија и друга опрема Спецификација на Производот : 100Ω(101), 200Ω(201), 500Ω(501), 1 KΩ(102), 2 KΩ(202), 5 KΩ(502), 10 KΩ(103), 20 KΩ(203), 50 KΩ(503), 100 KΩ(104) Ограничување на Напон на Отпорник Тело : 315 V (ЕДНОНАСОЧНА или НАИЗМЕНИЧНА ефективна вредност) се Движат Точка Ограничување на струјата : 100m A го Издржат Напонот(AC врв напон со 40-60 Hz фреквенција) Под Нормален Атмосферски Притисок : 640 V Пакет Листата : 50 x Тример Potentiometer 1 x Складирање Кутија Забелешка : ве Молиме снабдување со енергија според употребата на напон, користење на други напони може да предизвика пожар и производот штета!.

Декларирани својства

Најдобри предлози