.

.

YXQ WTH118 470K ohm 2W Ротари Potentiometer 4Pin 6mm Круг Вратило Јаглерод Жица Рана Линеарна Променлива 5pcs

YXQ WTH118 470K ohm 2W Ротари Potentiometer 4Pin 6mm Круг Вратило Јаглерод Жица Рана Линеарна Променлива 5pcs

Мислење на купувачите:

DEN 167.76
Износ
Залиха

Јаглерод Potentiometer Модел : WTH118;Технологија : Јаглерод Состав;Номинална Моќност : 2 W.Отпор Вредност : 470 K ohm;го Бројот : Еден Претвори;Терминали Број : 4. Карактеристики : Круг Бунари;Големината на Телото : 28x 16mm / 1.1" x 0.63"(D * H);Завртка Тема Кол. : 10мм / 0.4".Вратило Дијаметар : 6mm / 0.24";Окно Должина : 10мм / 0.4";Вкупна Должина : 35mm / 1.4".Боја : Црвена, Сребрена Тон;Нето Тежина : 106g;Пакет Содржина : 5 x Јаглерод Potentiometer.WH118 Еден Претвори Јаглерод Состав Potentiometer.Карактеристики : 470 K ohm, 2 W Номинална Моќност, 4 Терминали, Јаглерод Коси Potentiometer.Примена : Прилагоди Тајмер, Брзина, Температура.

Декларирани својства

Најдобри предлози