.

.

Bonvoisin Дигитални Пребројување на Скала 30kgr./66lbX1g Прецизност Делови Монети Пребројување на Скала kg/lb Единици на Конверзија Електронски Грам Скала Индустриски Преброј

Bonvoisin Дигитални Пребројување на Скала 30kgr./66lbX1g Прецизност Делови Монети Пребројување на Скала kg/lb Единици на Конверзија

Мислење на купувачите:

DEN 4032.00
Износ
Залиха

кг/lb Конверзија-Единици на индустриски пребројување на скала може да се конвертира од кг да lb, која може да ја исполни различни потреба од мерење.Избрана од три екранот на windows, дигитална вага може да функционира на тежина, единица за мерење и броење, во голема мера се штеди вашето време и подобрување на ефикасноста.RS232 ИНТЕРФЕЈС-На RS-232 сериски интерфејс овозможува размена на податоци помеѓу овој дигитален лабораторија рамнотежа, а вашиот компјутер, печатач, кој е многу удобен за организирање и анализа на податоци резултати.Реверзибилна Послужавник-Два начини на инсталација може подобро да ги исполни вашите потреби.Станот послужавник за мерење; concerve послужавник за броење да се одржи делови и монети.Материјал-дигитална вага е составена од 300 X220mm(11.8 X8.6 инчи) големи не ' рѓосувачки челик мерење пан, трајни алуминиум легура школка и силен притисок мерач сензор, кој веќе е калибриран и тестиран од страна на нашите професионални технички тим пред пратката.Најава-Батеријата не се вклучени; работи САМО кога plug-in.Специјализирани во вага, нашите Рс повратни информации за нашите производи и услуги и да се направи подобрување соодветно.Ние сме посветени да се обезбеди најдобрите производи на нашите клиенти.Bonvoisin пребројување на скала може да брзо и точно да се измери и да се брои делови, монети и др во исто време, поради своите три екранот.За да се осигура точноста на резултатите од прецизноста скала е опремен со надградена со висока чувствителност изгради-во сензор, прилагодлив нозе, ниво меур.Вкупната тежина, единица за тегови и бројот може да се мери во исто време.

Декларирани својства

Најдобри предлози