.

.

Valterra 2101X ПВЦ Врата Вентил, Бела, 1-1/2 Внатрешен Дијаметар, 1.9 Надворешниот Дијаметар Unibody Вентил, се Лизга w/ Портата Чувар

Valterra 2101X ПВЦ Врата Вентил, Бела, 1-1/2 Внатрешен Дијаметар, 1.9 Надворешниот Дијаметар Unibody Вентил, се Лизга w/ Портата

Мислење на купувачите:

DEN 1773.60
Износ
Залиха

АПЛИКАЦИИ : Идеален за брзо отворање и исклучи во вакуум или притисок на апликации Може да се користи со воздух или чиста вода до 75 PSI.КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : Неограничен проток - Целосна Порт - Едноставен, push pull операција - Пресврт заклучување на затворањето, се заклучува во затворена положба и доаѓа со портата чувар да се одржи на вентил за да го отворите.Овие слајд вентили се понекогаш се нарекува и "нож или гилотина" портата вентили и се одлична алтернатива за топката вентили во низок притисок апликации, бидејќи тие се полни проток и брзо отворање.Овој вентил е дизајниран за употреба со чиста вода.Дршката е навој за лесни замена – ако не па бидете сигурни дека нема да ја оштети вентил вратило.На Valterra 2101 X Unibody портата вентил 1-1/2" Распоред на 40 женски лизга/центар фитинзи со растворувач цемент лепак стапици за да се помогне во спречување на растворувач од протекување во вентил печат област.Приклучоци добиваат 1-1/2" цевка.Нејзините окно е направен на 304 нерѓосувачки челик; на гребло материјал полипропилен (PP); од фоки се направени од термопластични vulcanizate (TPV) за димензионална стабилност.Сите материјали се спротивстави на корозија и благи хемикалии.Тоа има работен притисок рејтинг од 75 (PSI) во двете отворени и затворени позиции.За throttling или средината на протокот затворање (затворање на вентил додека водата тече) максималниот притисок оценка е 15 PSI.Максималната температура оценка за 2101 X е 167 степени F (75 степени C).За апликации кои се одржи назад статични вода притисок види "Статични Главата Притисок Шема" за да се утврди притисокот на водата врз основа на висината на вода се одржа назад.

Декларирани својства

Најдобри предлози